Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért alulról kezd forrosodni...

Miért alulról kezd forrosodni a radiátor? Nem felülről kéne beérkeznie a meleg víznek? Nekem ugy tűnik a visszatérő kezd melegedni előbb.

Figyelt kérdés
Ez azt jelentené hogy fordítva van bekötve?kondenzációs kazán.meleg minden radiátor kivéve egy csak felül forró és persze az a hálóban.légtelítőn csak víz jön.a többi forró mindenhol
2017. nov. 25. 14:15
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja és zárt rendszer,5 rétegű müanyag csővel,a két nagy radiátor lereszbe átlósan van kötve amiből csak az egyik forró taljes felületén,a másik csak a felső 20 cm sávban forró
2017. nov. 25. 14:18
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, hogy a teteje nem volt forró csak az alja. Légtelenítés után jó lett.
2017. nov. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem meg egy fordítva volt bekötve skkor csináltbilyet. Nem írod hogy új a rendszer vsgy régi és régen jó volt csak most nem.
2017. nov. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Új rendszer lett csinálva,(konvektorok helyett)beszéltem egy fűtésszerelövel az imént és mondta hogy ha alulrol kezd a torlónál melegedni a cső akkor biztos hogy fordítva lett bekötve.azt mondta ha fűt igyis nehogy ujra béssük az egész lakást,mert ugye be lett vésve.hétfőn néz rá mert az egyik radiátor csak felül forró.a cirkó alatt nem lehet megcserélni a előre menő visszatérőt ezáltan megfordulna és felül érkezne a meleg viz nem alulról?
2017. nov. 25. 15:09
 5/15 anonim ***** válasza:
Ja most olvasom másodjára, hogy neked felül forró, akkor az előttem lévőnek lehet igaza, lehet, hogy fordítva van bekötve. Nézd meg, hogy a radiátorba bemenő csövek közöl melyik a melegebb a felső, vagy az alsó.
2017. nov. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igy kezdődik a kérdésem.tehát aluról kezd jönni a melegviz a radiátorba.alul már forró a felsőnél ahol a tekerő van ott meg még langyos.a cirkónál nem lehet átkötni hogy ez megforduljon?
2017. nov. 25. 15:27
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom nálad hogyan van bekötve, nálam osztóhoz megy és arra vannak rákötve a radiátorok. Osztónál meg lehet fordítani, ha tudod, hogy melyik cső melyik radiátorhoz megy. Így csak annak az egy radiátornak kell a csöveit átkötni az osztónál. Ha alulról kezd melegíteni tuti fordítva van bekötve.
2017. nov. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem mert akkor megfordul az összes radiátor és az az egy lesz jó. Mivel nem egyenként van rákötve az összes radiátor. Kell lenni osztónak. Odáig megy egy vastag cső. Onnan ágazik több vékonyra. Ugyanígy van a visszatérő is. Normál esetben ezek egymás mellett vannak. Csak át kell fordítani a kettőt.
2017. nov. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem értek a fűtéshezigy azt se tudom az osztónak hol kellene lenni. az biztos hogy 2 féle csővel csinálta a vizszerelő,azt hiszem 18 as a fő cső és ezekről ált le 16 ossal a radiátorokhoz,de lehet nem ezek a méretek de igy emlékszem.én most dolgozom de asszonyt felhivtam és ahogy indul a fűtés az összes alulról kezd el forró lenni,ahol meg be kéne menjen a víz ott meg még langyos.ez bontás nélkül át éehet kötni?mondjuk a cirkónál?
2017. nov. 25. 16:27
 10/15 anonim ***** válasza:
Az osztó lehet a kazánnál is de a ház más pontján is. Nálam a folyosón van nem a kazánnál. Természetesen meg lehet bontás nélkül oldani. Mármint falbontás nélkül. De először csak egy radiátorról volt szó
2017. nov. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!