Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Honnan tudom, melyik elektromo...

Honnan tudom, melyik elektromos szerszám jó?

Figyelt kérdés

Üdv!


Laikusként meg tudom állapítani pl. használt flexről, fúróról, stb., hogy motorikusan jó állapotban vannak?

Az apróbb, ház körüli teendőkhöz felesleges új szerszámokat vennem a használt árának kétszereséért, de a zsákbamacskákból viszont már kinőttem.



2017. dec. 26. 07:34
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Most akkor erre mit lehet mondani? Szerinted ki mondja meg ránézésre melyik a zsákba macska és melyik nem?
2017. dec. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Árulkodó hangokra, kényes helyeken észlelhető kotyogásra és hasonlókra gondolok - bár hozzáértőnek ezt nem kell ennyire körülírnom.
2017. dec. 26. 08:09
 3/7 Fantom83 ***** válasza:
100%

Szerintem ha nem tudod megállapítani,akkor ne is vedd meg,mert ha melléfogsz többe fog kerülni,mint a legolcsóbb szerszám újonnan.

Ott az Einhell,otthonra tökéletes,és két év garanciával adják őket,vagy vársz a Lidis akciókra,és megveszed a Parkside-okat szépen sorban,3 év garanciával.

Pl: fúróból,és flexből én is csak Parkside-ot,vagy Bosch-t vennék újra...

2017. dec. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kinőttél a zsákbamacskából miért akarsz megint azt venni? Egy Einhell sarokcsiszoló 10 ezer pl. 5000 ért mit fogsz kapni szerinted? Ha 5 -7 év után elromlik egy ilyen javíttatni nem érdemes nem ér annyit az egész.
2017. dec. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

használtat semmiképpen se vegyél, mert a belső hibákat nem tudod megállapítani.

A kopott műanyag alkatrész (kettős szigetelés miatt van) nem tudod milyen. Egy forgórész/állórész zárlatás sem látod sehogyan sem, a kefe szikrázás is több hibát takarhat. Nem tudni mennyire erőltették szét.

Ni-cd akkus gépek semmire sem jók, egy akksi csere áráér egy teljes gépet is kapsz már. és ezeknél sem látszik, hogy hány éves az akku, mit bír még ki, milyen állapotban van a gép motorja.

A Lidl-ben kapható gépek elég jók és nagyon jó áruk van.

2017. dec. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hiszek nektek, köszönöm a válaszokat.
2017. dec. 26. 19:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Én sem ajánlom a használt gépeket. Nem tudhatod, hogy egy évtizedek óta kihasználatlanul porosodó, vagy egy mekmester aktívan használt, megunt cuccába botlasz bele.

Az új gépek közül viszont bármit megvehetsz; kivétel nélkül Kínában gyártják valamennyit. :-))

De ez ne riasszon. Átlagos igénybevétel mellett egy életet kiszolgálnak.

2018. jan. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!