Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Le engedtem a radiátorból 2-3...

Le engedtem a radiátorból 2-3 liter vizet nem volt benne levegő. Központi fűtés van és a házon belül van 35 lakás .5 radiátorunk van abból 2 hideg és nem az egymás melleitek. Alul a csonk forró de a radiátor hideg. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

#radiátor-hideg
2017. dec. 30. 11:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Minden radiátoron van egy légtelenítő csavar, azt kell kicsit megnyitni, sziszeg ki a levegő, ha már csöpög, nem jön a levegő vissza kell szorítani a csavart. Ha leengedsz bármilyen rendszerből, a levegőbuborék bent maradhat,csak víz lesz benne levesebb,ráadásul ha sokat engedsz le,annyira lecsökken a nyomás, hogy letilt a kazán.
2017. dec. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2017. dec. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nézd meg a radiátor szelepet nincs e leragadva.
2017. dec. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat de nem jött ki levegő csak víz, ha letilt a kazán akkor legalább a házmester kijön mert már írtam neki vagy 20x. A ki és be menet is alul van egymás mellett. régebben is gyengébben fűtött de most egyáltalán nincs keringés a szelepeket is meg néztem. egy ilyen van alul [link]
2017. dec. 30. 15:12
 5/11 anonim ***** válasza:
A nyíllal jelzett záró kupakot tekerd le és nézd meg ki van e csavarva "szintig" az imbusz kulcs nyílású két szabályzócsavar.
2017. dec. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]


a kép

2017. dec. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm
2017. dec. 30. 20:42
 8/11 anonim ***** válasza:

Automata légtelenitőt kell felszereltetni. Ennek a csövek legfelső pontján kell hogy legyen és aztán ez el végzi a légtelenitést.

[link]

Én azt nem nagyon értem hogy ha leengeded a vizet akkor miért menne ki belőle a levegő. A levegő mindig a rendszer felsőrészébe megy fel, mivel az a könnyebb a viztől.

2018. jan. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
sajnos semmi nem oldotta meg a problémát. Ha megpróbálok légteleníteni levegő nem jön ki csak víz. Olyankor a felsőrésze felmelegszik értelem szerűen de nem indul el a cirkuláció :(
2018. jan. 1. 22:37
 10/11 anonim ***** válasza:

Próbálj meg nyitni a torló szelepen(alsó),lehet hogy nincs tejesen kinyítva,és nem fordul meg emiatt a víz.


Ha új típusú a radiátor, azaz lapradiátor sajnos lehet hogy eldugulnak a csatornái,a koszos hálózatból rozsda darabokkal telítődik. Ennek a jele hogy a radiátor szelepek felőli oldal meleg csak ,és nincs csobogás,azaz nem levegős,amit már le is írtál.

Ekkor átkel öblíteni,slaggal,..ennek meg van a technikája.

2018. jan. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!