Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szeretnék legyártani magamnak...

Szeretnék legyártani magamnak egy kis fém (aluminium alkatrészt) otthon házilag, hogyan induljak neki?

Figyelt kérdés

Az alkatrész nagyon egyszerű lenne, kb. csak egy dugó szerepe lenne (lefedni vele egy 1 cm-es lyukat egy csőben ami függőlegesen áll és a tetejét kéne lefedni). A fedőnek lenne pereme is, hogy még véletlenül se tudjon a csőbe beleesni.


Vetten ilyen tea gyertyákat ezek valamilyen aluminum ötvözetből lehetnek: [link]


Na de hogyan kedzhetnék neki? Olvasszak aluminiumot itthon és fröccsentsek? Vagy mechanikai átalakításokkal próbálkozzak?


Később ha szeretnék komolyann alkatrészeket pl. autóba is saját magámnak otthon legyártani, lehetséges lenne egy kisebb forgó fém cnc/eszterga géppel?


Az ötlet onnan jött egyébként hogy néhány alkatrész egyszerűen drága szerintem, drágán adják, és otthon is megoldható lenne kifizetődő lenne esetleg?



2017. dec. 30. 23:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja igen, a gyertyákat azért vettem, hogy abból használjám fel a lemezeit és abból gyártsam le magamnak az alkatrészt.
2017. dec. 30. 23:30
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem olcsóbb és egyszerűbb ha inkább veszel egy darab alumínium rudat + néhány reszelőt, és egyszerűen kireszeled. Nem egyszerű alumíniumot olvasztani, és a sablont is el kéne készítened előtte. 1-2 darabot megéri kézzel elkészíteni, de pl több százat már nem, főleg az idő miatt.
2017. dec. 31. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Én mindenképpen mechanikai alakításban gondolkoznék. (kalapács, reszelő stb)


A cnc az több százezer ft os tételtől indul szóval szerintem ezt gondold átt, arról nem beszélve hogy az alkatrészt meg is kell tervezni valakinek.

2017. dec. 31. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Parafadugó miért nem elég jó?
2017. dec. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egy ilyen egyszerű alkatrésznél az öntés nem ésszerű kivitelezési mód. Már kapásból ott megbukik a dolog hogy az öntőformát is meg kell csinálni valahogy, akkor ennyi erővel ésszerűbb kapásból a kész darabnak nekiállni. Munkába ugyan ott leszel, csak ha az öntőformával vacakolsz, akkor még ugye önteni is kéne, ami azért annyira nem egyszerű téma.


Most ennek a dugónak az otthoni kivitelezéséhez is kell egy minimális szerszámozottság, még ha az öntéstől eltekintünk akkor is. Satu + reszelő + vasfűrész. Ezt tartom a minimumnak, ennél csak drágábban lehet megoldani a témát :).


Az autóalkatrészek otthoni gyártását azt hiszem elfelejtheted.


Most nem tudom milyen CNC-ket nézegettél. De egy valamirevaló CNC-eszterga ott kezdődik, hogy 2-4M. És akkor az még egy 25éves EEN-400 pl., ami azért nem csúcstechnika, finoman fogalmazva. A marógépek, köszörűk stb., még drágábbak, szóval az ilyen otthoni CNC műhely elég felejtős. És ezen kívül van még egy halom költség, amit most szerintem felesleges részletezni. + Nem ártana egy kis szaktudás sem hozzá :)


Természetesen egyszerűbb alkatrészek legyártására bőven megfelelnek a hagyományos szerszámgépek is. A példánál maradva, egy egyetemes esztergapadon kb. 5 perc alatt megoldható a feladat. Más kérés hogy azok is bőven többe kerülnek érzésem szerint, mit amennyit költeni szeretnél a témára.

2017. dec. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Es hol lehet ilyen aluminium meg mindenfele rudakat vasarolni? :)
2017. dec. 31. 13:56
 7/11 A kérdező kommentje:
Es hogy tudnek egy gumi tomito gyurut legyartani magamnak hazilag? Elsosorban arra gondolok hogyan allitsam elo a gumit magat, hoallonak is kell lennie.
2017. dec. 31. 14:16
 8/11 anonim ***** válasza:
96%

Ez egy troll, nem vettétek még észre? :D

Miután az alura megkapta a választ most jön az, hogy egy 3 forintos tömítést hogy lehetne házilag legyártani.



Kérdező, ha mindent magad akarsz csinálni, bányássz bauxitot, csinálj timföldet belőle, és abból vond ki az aluminimot! De szerszámot sem hasuználhatsz, csak amit magad csinálsz, persze saját bányászású vasércből olvasztva.

A tömítéshez pedig ültessél kaucsukfát, várd meg, ameddig megnő, csapold meg, vulkanizáld a nyersgumit, aztán lesz tömítésed... idióta.

2017. dec. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Fu de nagyon okosnak hiszed, remelem sose lesz gyereked.
2017. dec. 31. 16:25
 10/11 TappancsMancs ***** válasza:

Alumínium rúdra rákereshetsz és lehet venni. Levágjuk a darabot és befogjuk egy rögzített fúrógépbe. Reszelőkkel kialakítjuk (házi esztergálás) a megfelelő profilt. Lehet egyre finomabb reszelőre fogott csiszolópapírokkal finomítani. Ha kész kivesszük és a befogási többlet anyagot levágjuk. Aluval megtehető mert lágy fém.


Tömítésnél a két párhuzamos tömítő rész jó ha eredeti mert az gyárilag tök sík. De egy kívül belül nagyobb tömítőgyűrűből kivágható kívül belül. Max nem lesz tök kerek de tömít. Csináltam ilyet és évek óta működik.

2017. dec. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!