Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen szivattyúra van szükségem?

Milyen szivattyúra van szükségem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy nortonkút van a szomszéd telkén,mely területet meg szándékozom venni. Milyen (kis teljesítményű) szivattyúval válthatom ki a jelenlegi kézi pumpás nortonkutat? A vízszint 3 m-en van, és öntözésre, valamint az állatok itatására használnám.

#nortonkút #szibattyú
2018. jan. 4. 11:19
 1/8 Nikolas Kidman ***** válasza:
100%

A búvárszivattyú lenne a legjobb megoldás, az hogy Norton kút az önmagában annyit jelent hogy pumpálható.

ha vert kútja van akkor egy felszíni szivattyúval tudod kiváltani, de érdemes meghagyni a norton kutat, hogy ne kelljen kannázgatni,amikor a kút leengedi a vizet.

Egyébként egy kissebb teljesítményű szivattyú is elég lehet neked,mondjuk egy Leo-t ajánlok a gyártóra még nem volt panasz, ellenben be kell vinni téliesíteni, hogy ne fagyjon bele a víz, mert szétfagyhat, kettőt is javítottam mert nem vitték be télire és szétfagyott.

[link]

Ha hidrofort is szeretnél akkor mindenképp rozsdamentest vegyél, mert a vas tartályok többsége 1mm lemezből készül, ami két év után szétrohad. ha van hegesztő ismerősöd csináltathatsz is söröshordóból, italnagykerben kapni 10Eft, annyi hogy fejjel lefelé kell bekötni, és miden évben egyszer teljesen le kell ereszteni belőle a vizet, hogy levegővel megteljen, mert egy idő után eltűnne a levegő a tartályból, feloldódna a vízben.

2018. jan. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egy egyszerű,de diffúzoros szivattyút(ami önfelszívó,és gázos vízhez is jó)választanék,egy áramláskapcsolóval.
2018. jan. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szóval ez egy vert kút, talán 50-es csővel. Ebbe szivattyút leengedni nem tudok. Próbáltam kerti szivattyúnak a lábszelepét leengedni, de nagyon hamar kiszippantotta azt a 7 m-t, amilyen mélységre leért a lábszelep.
2018. jan. 4. 13:51
 4/8 Nikolas Kidman ***** válasza:
100%
Nem bele kell ereszteni, hanem rákötni az 50-es csőre a szivattyút.
2018. jan. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A Norton-ban van már egy lábszelep.Ahogy te próbáltad,úgy csak a lábszelep feletti vizet húztad ki a csőből,mert ott már nem keletkezett vákuum és ezért csak lassabban tudott újra telni a 7m-es nyitott cső,a kis áteresztés miatt.

A kútfej le és ennek helyére a szivattyú,mint az előttem lévő írta.

Így a víz utánpótlás már a kút vízhozamától függ majd.

A szivattyú meg kapható házi vízműként is, rozsdamentes tartállyal.

2018. jan. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Őszintén szólva ebben bíztam, csak nem akartam túl nagy hülyeséget kérdezni. Megy a zöld pracli.
2018. jan. 4. 22:18
 7/8 A kérdező kommentje:

Ez vajon megbirkózna a feladattal?

[link]

2018. jan. 4. 22:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Én azért min.550W-ost vennék.
2018. jan. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!