Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egyedi bútor összeszerelés...

Egyedi bútor összeszerelés hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Eddig csak lapraszerelt bútorokat raktam össze, de azokat elég jól.

Otthon vagyok a barkácsolásban és szeretnék egy saját tervezésű egyszerű bútort megalkotni.

Viszont az összeszerelés részénél megáll a gondolatmenetem.

Adott a méretrevágott bútorlap, hogyan tovább?

Tudnátok esetleg oldalakat vagy tippeket, trukkoket mutatni, hogy egyes összeszerelésnél mi az adott eljárás?

Elősorban esztétikus megoldásokra gondolok ahol pl kívülről nem látszik a csavar feje (bár ez szerintem egyértelmű.)



2018. jan. 17. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Két egyedi bútorunk van (konyha, beépített szekrény), mindkettőnél benne volt az árban a látványterv és összeszerelés is.

Csak úgy vállaltak rá garanciát, hogy ők rakják össze, mert a lapraszerelt bútorral ellentétben itt sokat ragasztottak és előre fúrt lyukak sem voltak, nem sok hibalehetőséggel, és leírás sem volt hozzá természetesen.

Még nem is hallottam olyanról, hogy egyedi bútort lapraszerelten adjanak át a megrendelőnek.

Ha te gyártod le a bútorlapokat is akkor az más, de akkor nyilván össze is tudnád rakni, ami a legkönnyebb része a munkának.

Ha arra gondolsz, hogy megtervezed a bútort és lapszabászatban kivágatod a részeket, akkor ahhoz már eleve mm-re pontosan tudnod kell, mit hova akarsz és hogyan fog az összepasszolni. Ebben az esetben is adná magát az összeszerelés.

2018. jan. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Pontosan arra gondolok hogy csak a méretrevágott bútorlap áll rendelkezésemre furat vagy bármilyen bemarás nélkül.

Ha pl csak sarok illesztést akarok, akkor ahhoz mit használnak stb.

2018. jan. 17. 19:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezeket nézegetném ha fából lesz, de forgácslappal nyilván más a technika.

[link]

2018. jan. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát igen főként forgácslappal dolgoznék, de azért köszönöm!
2018. jan. 17. 19:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Lapostipli (lamello) maróval tudod összerakni.Nem nagy kaland összerakni vele a sarkokat.
2018. jan. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyébként miért nem fából?
2018. jan. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben koszonom!
2018. jan. 17. 19:48
 8/8 TappancsMancs ***** válasza:
Van ahol a fatipli furatokat is elkészítik és a pánthely bemarásokat is (ajtónál).
2018. jan. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!