Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szeretnék fa dobozt készíteni,...

Szeretnék fa dobozt készíteni, összecsavaroztam de más megoldásra lenne szükségem, mi az?

Figyelt kérdés
A képen ( [link] ) látható módon csavaroztam össze a dobozt. A csavarok 4mm átmérőjűek. A doboz külsején lenne a csavarfej, de nem szeretném, hogy a dobozon belül így nézzen ki. Az ideális az lenne, ha mindkét oldalon csavarfej lenne. Erre elméletileg a megoldás a bútor összehúzó csavar. Vettem 4mm átmérőjűt, de nemlehet belecsavarni, mert eltörik. Milyen megoldások léteznek erre?

#fa #csavar #doboz #furat #bútorösszehúzó csavar
2018. febr. 6. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ragasztás és szerintem a felső részt fúrd bele az alsóba, önmetsző facsavarral, úgy biztos nem lesz útban semmi.
2018. febr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Csapold be az oldalait és ragaszd , esetleg fúrj elő vékony szárral és ettől vastagabb rézszegeket üss be .
2018. febr. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Csapold, és ragasszad. Ez így a képen nem túl esztétikus...
2018. febr. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Aki ilyet kérdez, annak nem ajánlom, hogy csapoljon, mert valami hányadék lesz a vége... használj idegencsapot, pl tiplit, esetleg lamellot(néhány kisgépkölcsönzőnél már lettam). Tiplihez elég egy fúró + D3as ragasztó ha biztosra akarsz menni mehet bele csavar is, de ha jól összeilleszted és ragasztod, akkor bőven elég a tipli.

Nem kell túlzásba vinni, elég 5-10cm-nként 1-1tipli... persze attúl függ, mekkora a doboz, ragasztó pedig jusson a teljes összeillesztendő felületre. Mikor összeszorítod a száradási időre, annyira kell szorítani, hogy kigyöngyözzön a ragasztó.

Amúgy aszalos vagyok.

2018. febr. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja és ha tiplizel, akkor a tipli felénél kicsit hosszabb lyukat furj mindkét elembe, különben kinyomhatja a lapját és az ocsmány.
2018. febr. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz/tudsz valami profi csapolást készíteni, és nem zavar, hogy kintről csavarfejet látsz, akkor legegyszerűbb a sarkokat pozdorjacsavarral megfogatni, és kész.

Előfúrsz magmérettel, a fej helyét süllyeszted, és mehet bele a csavar. Kipróbálhatod az anyag egy darabján, lehet, hogy előfúrni sem szükséges.

[link]

2018. febr. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hu hát nagyon szépen köszönöm mindenkinek, sajna csak hobbi és most kezdtem, szóval van pár kifejezés amit nemis értek :D ezeknek mind utána fogok olvasni és nemsokára jelentkezem :)
2018. febr. 7. 16:25
 8/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok újra! Utánanéztem a megoldásoknak amiket javasoltatok, de szeretném csavrokkal megoldani mindenképpen, nem csapolással vagy tiplivel.

Egy ilyen megoldáson gondolkodom: [link]

A bútorösszehúzó hüvely teljesen tökéletes lenne, csak az a gond, hogy 4mm-es külső hüvelyátmérővel nemlehet kapni. Az 5mm-es pedig nem megy át az L vason (amit meg 5mm-esben nem lehet kapni). Plusz a hüvely nem 18mm vagy kevesebb hosszúságú.


Úgyhogy a megoldás valószínűleg az lesz, hogy veszek 5mm-es átmérőjűt, azt lefűrészelem és a fába, illetve az L vasba kitágítom a lyukakat fúróval.


Szerintetek ez jó?

2018. febr. 13. 21:41
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor már inkább egy ilyen megoldást

[link]

2018. febr. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Rossz link

[link]

2018. febr. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!