Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egymásnak támaszkodó farakást...

Egymásnak támaszkodó farakást hogyan lehet lebontani egyenként?

Figyelt kérdés

(Nem tudom, megfelelő kategóriába tettem-e, de talán.) Mások által összeállított farakást használok tüzifának, és ahogy fogy a fa, látom, hogy statikai gondok vannak: a farakások sajnos függenek egymástól, mert egymást támasztják... Egyelőre a falnak támaszkodó oldala felől szedtem a régi fát, a másik oldala az idén le nem bontandó, frissebb farakást támasztja, azaz egymást támasztják a farakások.


Szóval nem tudom, honnan és hogyan vegyem el a fákat a továbbiakban. Ha a másik farakásnak támaszkodó oldalűról is elkezdem bontani (naponta csak néhány darab fát bontok le a fáskazánhoz), akkor félő, hogy elkezd omlani a másik farakás, amivel egymásnak támaszodnak oldalról...


Mit javasoltok?



2018. febr. 11. 18:10
 1/4 Fantom83 ***** válasza:
Én mindég a legfelsőket szedném le,ha megindulnak minél kevesebb szakadjon rám,vagy bármi másra.
2018. febr. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Én mindenképp összedönteném mielőtt bárkit magaalátemet. Nekem mindíg dől mikor már tüzelek és hordok belőle. Férgek aláfúrnak és megrogy vagy bármi miatt. Ilyenkor inkább kidöntöm ami borulni készül
2018. febr. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ezen meglátásokkal alapból egyetértek, csak azt nem tudom tehát, hogyan tovább: jelenleg a falnak támaszkodó rakást szedem, a fal felőli oldalát részben leszedtem -természetesen fentről haladok-, de másik felől meg egymásnak dől a félig leszedett rakás, valamint a mellette levő.


Szóval azt nem tudom, hogy vajon a fal felől folytassam-e (de akkor a másik oldalról megindulhat, dőlhet, a szomszédbeli rakás nyomásától és a gravitációtól, hiszen hűlt helye van a fal felől már lassan), vagy pedig folytassam (persze továbbra is fentről) a mellette levő rakás irányból a félig megbontott rakást?


Vagy oly mindegy, mert egy idő után így is, úgy is dőlni fog a meg nem kezdett rakás?


Esetleg valamivel ki lehet támasztani a még meg nem bontott rakást?

2018. febr. 11. 19:37
 4/4 anonim ***** válasza:
56%

Ha ennyire veszélyes, akkor én egy délutánt rászánnék a héten, és leszedegetném a tetejéről, új rakást építve, persze ha van hozzá hely az udvarban.

Ha nincs, akkor ugyancsak a tetejéről elkezdve feltölteném azt a helyet, ahonnan eddig elszedted a fát (az elvileg falnak támaszkodott, az meg egy fix pontnak tűnik a leírásodból). A tetejéről szedést pedig főleg a túlvégére koncentrálnám, ahol a két farakás egymásnak támaszkodik.

Egy-két fotó mindenképpen sokat segítene biztosabb tanács céljából.

2018. febr. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!