Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lemez acélt hol lehet venni?...

Lemez acélt hol lehet venni? (kisebb mennyiségben)

Figyelt kérdés

~ 1 cm vastag 3X45cm

Alacsony és magas szén tartalmú is érdekelne, az se baj ha külön helyen van. Amiket boltokat találtam ott csak nagyobb tételben árulnak és méretre is csak méterekre vágnak. Vasudvar? MÉH telep?(bár gondolom itt nekem kotorászni kellene és hátha találok valamit alapon)

Elsősorban Miskolc, de akár Budapest is jó.



#Budapest #Miskolc #lemez acél vásárlás
2018. febr. 12. 12:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A lehetőségek tárháza végtelen:

[link]

2018. febr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Esetleg egy konkrét weboldal, mert megnéztem az első húszat és mindegyik órási nagy több kg-os tábla és egyiknél se láttam kis méretre vágást.
2018. febr. 12. 14:40
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Vastelepen lehet venni kilóra, de 1cm az eléggé vastag. Olyat nem sok helyen találsz.
2018. febr. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30x10-es laposvasat ledaraboltatsz 450-re, és elérted a célodat. Súlyánál fogva ára azért lesz rendesen, ha nem két-három darab kell.
2018. febr. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, a környékbeli nagyobb vasudvarokat fel kell hívni, hogy hol adnak 6 m-nél kisebb darabot is.

Nálunk pl. bármilyen anyagból 2 m a legkisebb darab, amit kiadnak. Darabolásra is van lehetőség. De hát gondolom, otthon is el tudsz vágni pár helyen egy laposvasat.

2018. febr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nem a darabolással lenne gond eleve pengét akarok belőle csinálni sarokcsiszolóval.

Hanem a szállítással és az hogy kis mennyiség kellene + szeretném előtte azért megnézni.

2018. febr. 13. 22:43
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Késacélt kell keress, gondolom nem egy elgörbült rozsdaboglyát akarsz készíteni annyi munkával, mint egy kést!
2018. febr. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kovpet ***** válasza:
Bontóban keress laprugót vagy ilyesmit. A szerkezeti acélok nem jók neked. MÉH telepeken (elvileg) nem adhatnak el, csak vehetnek, valami jogszabály miatt, sajnos.
2018. febr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Már néztem késacélokat, de egy kis hobbi projekthez nekem azok drágák és szerintem nem felelnek meg, mivel túl magas a széntartalma ami jó mert tartja az élét, de nekem szívósság is kell.


Szerintem pont jó a szerkezeti acél, de majd meglátom mi sül ki belőle.

2018. febr. 14. 19:00
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted jó, de gyakorlatilag ahol kéz érte rozsdásodni fog, ahol sót lát, teli lesz rozsdával. Ez a "vas" a népnyelvben, semmit nem tud, amit egy késnek tudnia kell. Nem szívós, csak hajlik. Kapának jó, ha jól kikalapálod, de ott is jól jön legalább egy kis plusz mangántartalom.
2018. febr. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!