Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A vasat megfogja a forrasztóón...

A vasat megfogja a forrasztóón ugye?

Figyelt kérdés

Vascsvaarhoz kell rézkánelt forrasztanom, de fontos nagyon h meglegyen a kontakt.

Látszólag sikerült, de nagyon nem merem azért rángatni, mert nem vagyok biztos magamban h a vashoz lehet-e ...


mit mondtok?



2018. febr. 16. 19:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
A sima vashoz nem nagyon tapad az ón. Esetleg ha horganyzott lenne az a csavar, akkor már sokkal jobbak lennének az esélyek.
2018. febr. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha csavar is feltud melegedni kellő képen,akkor a cin ragad oda is.Ha a csavarra ráteszed a forrasztó ónt,és azon megolvad ,akkor jó. A csavart először futtasd be ,aztán a vezetéket hozzá.
2018. febr. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
34%

A forrasztás nem lesz jó. Csavarozd inkább hozzá:

1 hosszú blankolás,és rácsavarozod a réz-sodratot a csavarfej alá+ 1 alátét és meghúzod,ha szükséges,+ 1 kontraanyával megerősítve

2018. febr. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetetlen vashoz cinnel forrasztani (láttam már ilyent), de nagyon kell érteni hozzá.
2018. febr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Használj valami folyatószert: forrasztó olajat, vagy forrastó zsírt!

(Nem olaj és nem zsír a neve ellenére!)

Kellően meleg legyen a vas tárgy, előbb futtasd be forrasztóónnal, a vezetéket is.

Problémamentesen megoldható.

2018. febr. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Nekem is nemrég vashoz kellett forrasztanom: szögvas darabok belső falára kellett 3-as anyákat forrasztanom. Egy szerencsém volt, hogy vékony lemezből volt a szögvas. Mivel is ha sikerül kellőképp felmelegíteni, akkor ahhoz is ugyanúgy lehet jól forrasztani (mikor meg lettek húzva az anyába menő csavarok, akkor hamarabb ment le a csavarról a menet, mint hogy elengedett volna a forrasztás). Ha nagyobb darab vasról van szó, akkor lehet hogy a páka nem ad elég hőt, ekkor jobb lehet gázlámpával végrehajtani a dolgot.

Ha jónak látszik, szépen megfutott a csavaron az ón, akkor valószínűleg jó is lesz. De ha nem vagy biztos benne, akkor tedd próba. Maximum kell még egyet csinálnod.

2018. febr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

csak egy 3-as kis csavar kb fél centi hosszú, de sztem nem horganyzott.

hát szutem sikerült eléggé átforrósítani, de látni nem trudom rajta h megfolyik-e mert olyan a vezeték h körbefogja a csavart. hát meglátjuk ... (sajnos csavarozni se lehet, semmi egyélb megoldás nem jut eszembe mert nincs hely, pl egy anya már nem fér rá, a vezeték is éppen csak)

2018. febr. 16. 20:15
 8/26 anonim ***** válasza:

"Nem lehetetlen vashoz cinnel forrasztani (láttam már ilyent), de nagyon kell érteni hozzá."


Nem kell annyira, csak általában nem az 50W-os páka tudja átmelegíteni a vasat.

Ahogy többen is írják, az a lényeg hogy tiszta legyen a felület, folyasztószer ajánlott, és a vasnak is olyan melegnek kell lenni, hogy megfusson rajta az ón.

2018. febr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

hát sajnos nem jött össze, kuka pedig kb az egész napom ráment :(


nem ismertek olyan rugalmas vagy akár merevebb 13-14 cm hosszú és alul kb fél centi hosszan 3-as méretű csavarmenettel ellátott pálcát? mert ez így lehetetlen vállalkozás sajnos

2018. febr. 17. 00:15
 10/26 anonim ***** válasza:
Mi csak a csősarut ismerjük erre a problémára triviális megoldásképpen.
2018. febr. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!