Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Radiátor teteje meleg, alja...

Radiátor teteje meleg, alja hideg. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Kiengedtem belőle a levegőt,belangyosodott az alja is meg teteje is kihűlt langyosra. Utána ugyanúgy felmelegedett a teteje az alja meg jéghideg lett. Mindenhol jó,csak egyetlen szobába nem.
2018. febr. 25. 10:17
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és elzártam az összes többit,de akkor sem melegedett fel ez az 1!
2018. febr. 25. 10:20
 2/12 anonim ***** válasza:
Légtelenítsd le még párszor, nem mindig elegendő 1szer!
2018. febr. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Új rendszer?
2018. febr. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem mert én jártam így. Fordítva volt bekötve a radiátor.
2018. febr. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kb 20x légtelenítettem. Mostmár se víz se levegő nem jön belőle. Nem új rendszer,csak a kazán lett új,emiatt lett leeresztve és újratöltve a rendszer.
2018. febr. 25. 10:45
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Az,hogy fent melegebb mint az alja, az 1 normális dolog,hisz a meleg mindig felfelé száll,mert eleve könnyebb a fajsúly ez egy fizikai alap tétel,nem változatható meg.


Az hogy nem eléggé meleg a radiátor,az már egy másik körülmény,és más természetű ilyenkor a hiba.

Több ok is lehet erre,legfőbbek: a koszos torló szelep(alsó),letapadt felsőszelep, leiszaposodott radiátor,alulméretezett keringető szivattyú.

2018. febr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Csak a kazánhoz közeli radiátorokat zárjad ne mindet.Ekkor légtelenitsd,de a keringtető menjen .Amint csak víz jön ,ne zárd a légtelenitőt,kis ideig hagyjad olyan gyors csöpögésre .Máshol is lehet kis levegő,amit ide nyom.A kifolyt vizet természetesen pótolni kell .Közben ellenőrizd kézzel mennyire melegszik a radiátor vége.Hideg e a vissza térő .

Ha ez van ,kezd dolgozni a radiátor .Majd zárd a szelepet.

Ha jó lett az elzártakon nyissál,de ne teljesen,hogy ide több víz jusson.A víz az mindig ott fordul meg ,ahol neki "kényelmesebb"

2018. febr. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálam is rendszer bővítéskor derült ki hogy fordítva van bekötve. Nem laktam benne de fűtögettem és működött. Aztán át lett alakítva az egész és már nem is üzemelt az egyik radiátor. Fordítva volt bekötve.
2018. febr. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
15éve működik rendesen. Ez az utolsó radiátor,valószínűleg ebbe nyomja az összes levegőt meg mocskot a rendszer.
2018. febr. 25. 11:21
 10/12 anonim ***** válasza:

Így van,majd mindig az utolsó radiátor nem fűt eléggé.

Itt már nagyon lassul a viz mozgása,ülepedés jön létre ,amely elzárja a víz áramlását .Ezért kell az előtte valókat kissé zárni,ezt meg teljesen nyitottan hagyni .

2018. febr. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!