Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell csavarba fúrni?...

Hogyan kell csavarba fúrni? (Menetben tört imbusz csavar)

Figyelt kérdés

Menetben tört imbusz csavart kellene megfúrnom, én csak fával foglalkoztam, a fém más. Pont megtört a felénél - talán anyag fáradás miatt - és bele kellene fúrnom, hogy kitudjam szedni a menetből, van kiszedőm, vagy csak elég tovább csavarni - hiszen a szelvény üreges.


Én neki estem, előfúrással kis lyukat akartam fúrni, de semmi... hiába fémfúrószár, inkább csak csiszolja a fémet - acélt, de nem történik semmi, sem magas, sem alacsony fordulatszámon, sem akkor ha erőt fejtek ki és akkor sem ha nem.

Lehet nagyobb teljesítményű fúró kell vagy másik erősebb furószál? Az utóbbira gondolok, viszont elvagyok bizonytalanodva, mert mindig mást olvassok a cikkekben.


Réz törött csavarba már fúrtam bele kis lyukat és kitudtam szedni (viszont ez 'puha fém'), de ennél az acélnál, már szívok.



#fúrás #fémfúrás #törött csavar #fém fúrószál
2018. máj. 11. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
2 lehetőséged van. Az egyik egy erősebb fúrószár. Viszont figyelmeztetlek, hogy a lyukat is tudod vele károsítani, ha megszalad valahol. Erre mondjuk van esély. A másik lehetőséged (bár nem tudom, hogy hogyan tört el, de ha van egy kis rész még) akkor pöttyints hozzá egy anyát hegesztővel aztán tekerd ki.
2018. máj. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg valami gyenge fúrószárral próbálod. Ráírják, hogy fém fúró de a vacakabbak max az alumíniumot bírják.Az acélhoz komolyabb kell, meg jóval drágább is szokott lenni.
2018. máj. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TappancsMancs ***** válasza:

A fekete színű fémfúrók alap gyenge minőségek, keményebb acélokban elpunnyad.


HSS-R fekete

- olcsó gyenge


HSS-G ezüst

- átlagos acélokhoz


HSS-E kobalt aranyszínű

- ebből a jobb minésgek bármit visznek

2018. máj. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az anyagminőségben kell keresni a megoldást, ahogy már föntebb utaltak rá.

A csavarokat (jó esetben)nem bilivasból csinálják, így az egyszerű HSS fekete csigafúrók ezeket nem viszik.

2018. máj. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tehát nem a te hibád, meg nem is a fúrógépé, hanem egyszerűen a szerszám rossz erre a célra.
2018. máj. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!