Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért lett ilyen a lakkozott...

Miért lett ilyen a lakkozott felület? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Borovi fenyőből készítettem egy kis fali szekrényt. A csiszolás után lepácoltam vizesbázisú páccal. Ezt követően ment rá ecsettel egy réteg vizesbázisú lakk. Eddig semmi probléma, nincs megfolyás, átfedés, stb... minden tök jó...

Elkezdtem kopmresszorral fújni az alkatrészekre a második réteg lakkal, erre néhány helyen egy kb 2x3 cm-es területen kivilágosodott és kicsit szétfolyt a lakk. Csak két alkatrészen egy-egy ponton tötrént ez, de nem értem miért.


Annyit még érdemes tudni, hogy átvasaltam, néhány elemét a csiszolás előtt mert volt pár nyomódás, gyengébb karc. Egyik "szakmabeli" barátom szerint, lehet megégettem vasalóval a felületet. Már több tucatszor barkácsoltam itthon tömör fával és még egyszer sem történt hasonló.


Szerintetek mi lehetett a probléma?



2018. máj. 14. 23:53
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!