Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A 14,4v-os,1,2ah akkus csavaro...

A 14,4v-os,1,2ah akkus csavarozó akkumulátorát milyen táppal vagy tápegységgel lehetne meghajtani?

Figyelt kérdés
Eddig egy 12 volt 1Ah adapterrel próbáltam, de nem bírja (elalszik a led).
2018. máj. 25. 12:02
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocs 12v, 2Ah adapter .
2018. máj. 25. 12:04
 2/8 anonim ***** válasza:

Fontosabb a típusa. Li-Ion, vagy Ni-Cd akksi, esetleg Ni-MH. Mindkettő más töltést igényel. Ez nem egészen úgy van, hogy ráakasztom, hogy töltsem.

A Li-Ion hamar tönkre vágod, ha nem a hozzá való töltővel töltöd.

Ha Ni-Cd akksi és már nem igen bírja, akkor kuka a sorsa, mert nem javul meg. Abba akkut lehet cserélni Ni-MH-ra érdemesebb, vagy veszel másik hozzávalót.

2018. máj. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A nimh cellákat kidobtam belőlle és az aksi tokba szereltem egy csatlakozót.
2018. máj. 25. 14:57
 4/8 A kérdező kommentje:
Nicd akus volt elírtam
2018. máj. 25. 14:58
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok aksit cserélni csak valami hálózati megoldást, lehet elég lenne neki egy pc táp.
2018. máj. 25. 15:00
 6/8 Fantom83 ***** válasza:

A PC-s táp ideiglenes megoldás ha minden igaz,mert a védelmet ki kell benne herélni,akkor pedig egy idő után megadja magát.(3-5 Ampert vesz fel induláskor ha jól emlékszem)



Tavaly egy műszerészt kérdeztem meg ez ügyben,ő úgy használta a csavarozóját,h az akkuba belekötötte a töltőt.

Használat előtt rá a hálózatra,pár perc múlva már lehetett használni,munka végeztével kihúzta a töltőt és kész.


Én direkt 12V-os csavarozót vettem,ha megadja magát mindkét akksi,akkor veszek egy 12V-os 9Ah-t,és azt kötöm rá vezetékkel.(a gyári 1,3 Ah ha jól emlékszem)

2018. máj. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kössszi
2018. máj. 25. 20:28
 8/8 bamboochatheone ***** válasza:
100%
Ha mindenképpen tápról akarod meghajtani akkor 12V 5A a minimum de inkább használd egy robogóakksiról. Az általában 12V 7AH vagy nagyobb. Azzal sokáig fogja bírni.
2018. máj. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!