Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Műanyag ablak nyitás irányát...

Műanyag ablak nyitás irányát meg lehet fordítani?

Figyelt kérdés

Ami már fel van szerelve ablak, annak kellene megfordítanom az irányát, mert így rosszul jön ki (most vettük a lakást, és a konyhában szerencsétlenül nyílik az ablak...


válaszaitokat előre is köszönöm.


(laikusként azt mondanám, hogy csak fogom kiszedem a tartózárakat, átteszem a másik oldalra, leveszem az ablakot, megfordítom, stb. stb..., de én nem értek hozzá, azért kérdezem :D)



2018. aug. 8. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondolom bukó nyíló, meglehet csinálni, hisz a gyártó is megcsinálja.

Veszel hozzávaló balos,vagy jobbos vasalatot ( kívánt nyitásirány szerint)

Felcsavarozod a keretre,ablakszárnyra, visszateszed az ablakszárnyat, beállítod és kész.

A régi vasalat után megmaradt sok lyukat valamivel elfeded.

2018. aug. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Meg, de ehhez hívj ki műanyagablakost inkább. Ez nem fa.


Engem az érdekelne, hogy mit jelent nálad a rossz irány? Miért rossz az, miben zavar? Anno én megfordítottam az ablaknyílásomat, hogy ne a konyha közepébe nyíljon, rá a gázra, hanem a falhoz. Néztek is rám furán, de nekem ez volt a logikus, nem az eredeti.

2018. aug. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)


Igen sajna nekünk is a konyha közepén van az ablak, és jobb oldalra nyílik ki, ahol a mosogató tálca lesz. Még nincs kész a konyha, viszont nyáron dög melegben feltételezem nyitva lesz sokszor az ablak, és elég gázos, ha épp rányílik arra, aki épp mosogat :D

2018. aug. 8. 12:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Aha, egy konyhában főzünk. :) Pont ugyanez volt a bajom. Nekem annyival volt jobb, hogy ablakcserekor fordítottam, cserébe így balkézre esik a kilincs ami meg pont nem jó nekem, de hát ha így van akkor így van. Mondjuk 99%-ban csak bukóra van nyitva. De hogy a tervezők hogy lehettek ekkora barmok, hogy a szoba közepébe nyitják az ablakszárnyat... De máshol is elkövették, a fürdőszoba és a nappali ajtaja nyílt össze, ezt az ajtót egyszerűen csak fejreállítottam, s így már logikusan nyílik, csodájára is jártak a szomszédok, mivel ők 40 évig kerülgették, én meg 1 napot nem bírtam azzal ki.
2018. aug. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szomorú eset sajna... nem figyelnek oda, leszarják... ez a "jóvanazúgy" kategória.
2018. aug. 9. 13:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Jaja, mint a budilámpát. Az is a tetthellyel szemben volt a falon. Tutira nő tervezte, aztán csodálkoznak, hogy a férfiak miért pisálnak mellé...
2018. aug. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!