Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Magyarországon van olyan cég...

Magyarországon van olyan cég aki sűrített levegős energiatársolással foglalkozik?

Figyelt kérdés

A házunk fel van szerelve egy 5.2Kw teljesítményű napelem rendszer, amit tovább szeretnék fejlesztetni/fejleszteni. Arra gondoltam, hogy rengeteg plussz áramot termel amit nem használunk el, ezt nem adnánk tovább a szolgáltatónak, hanem eltárolnám az energiát. Az akkumulátor kilőve, mivel ez borzasztóan drágán jönne ki, még a TESLA fejlesztésével is. A másik lehetőség, hogy a plussz villamos energiával nagy tömegeket emelnék fel, de sok helyet foglal és lehet veszélyes is, sőt még csúnya is.Így egy kompresszorra gondoltam, ami tartályokat töltene meg sűrített levegővel. Amikor télen kisebb a napelem termelése akkor pedig ezzel a sűrített levegővel tudnék termelni villamos energitá fűtésre,fürdéshez, vagy bármi máshoz.


Egész pontosan a földbe helyeznék el nagy tartályokat, vagy sok kicsit, amelyik épp megfelelőbb.


Erre keresek kivitelezőt akik ezzel foglalkoznak, ha van egyáltalán ilyan Magyarországon. Szeretnék teljesen függetlenné válni és nem azon izgulni, ha elvesztem a munkám, vagy egészségi problémák maitt nem tudok dolgozni akkor mi lesz a számlákkal, családdal.


Terve volt véve még az áramfejlesztő generátor is. A hondának van egy modellje ami óránként fogyaszt 1.5L üzemanyagot, de ez ugye nem annyra nyereséges.


Viszont a sűrített levegős megoldásnál, elég eltárolni a levegőt egy villanymotoros kompresszorral, majd télen ezt kiengedve egy generátort meghajtani ami termelne annyit, amivel kihúzzuk márciusig, úgy hogy nem kell plusszt fizetnünk a szolgáltatónak.



2018. szept. 18. 14:45
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:

Ez az ötlet egy hihetetlen nagy dolog , nekem is és sokaknak is eszébe jutott már,de vannak akik nem örülnek neki,mert ez egy elvezető irány a "fogyassz vásárolj,fizess útjára" ami a kapitalizmus alappillére.


Az Eu és az Usa pl nem engedi be a TATA motors által gyártott air car-t ,ami ezen elven működik Indiában már évek óta. A buoyancy engine egy müködő létező motor,ami a felhajtó erővel müködik,azaz egy fordított római vízkerékhez hasonlatos. Sőt egy Rosch Kinetic Power nevű német cég azt állítja hogy az ő felhajtóerős gépük több energiát ad ki mint amennyit beletápláltak ,azaz energia többlete van(Ez lehetetlen jelenlegi ismereteink szerint.)


Persze a sűrített levegős tároló rendszer kombinálva ezzel a felhajtó erős motorral(generátorral),egy olyan világ felé vezetne,ahol az energia otthoni olcsó előállíthatósága a környezetből,,és(!) annak a olcsó otthoni tárolása(!),egy globális érdekcsoportnak a súlyos ellenérdeke. Én itt most nem a internetes világ-összeesküvés elméletről beszélek hanem valódi ok-okozatról,és ezt a nemzetközi energia szektor meg fog akadályozni,akár további energia ár csökkentéssel is.

2018. szept. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
útjáról" bocsánat.
2018. szept. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:

Mielőtt tovább gondolnád, végezni kellene számításokat, mi éri meg, mennyi energiát tudsz eltárolni, és mekkora lesz a hatásfokod.

A legolcsóbb minden bizonnyal a hálózatba visszatáplálás volna.

2018. szept. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:

itt egy házi készítésű áramfejlesztő

https://www.youtube.com/watch?v=RrtzL0feOjI


Itt egy másik cég gépe.

https://www.youtube.com/watch?v=Fw5W-QE8cmI&t=139s

2018. szept. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hozzászólásokat. Igen lehet jobban jön ki az ember ha eladja mert egyszerűbb út, de végre leakarok szakadni már ezektől és nem függni tőlük. Mert ha nem tudok fizetni nekik, akkor biztos, hogy befogják hajtani és még akár a házamat is elvihetik. Természetesen a számlákat fizetem, csak ha bármi közbe jön.


Végre ideje lenne elfogadni, hogy képesek vagyunk levállni a szolgáltatókról és ellátni magunkat villamos energiával. Ha a sűrített levegős megoldást nem tudom kivitelezni, akkor a B tervet választom ami nem annyira szép, de 80%-os a hatásfoka. Mégpedig a magasba emelek dolgokat többlet energiánál és télen ezeket leengedem.

2018. szept. 18. 21:23
 6/65 anonim ***** válasza:
100%

Nagy szavak a sötétzöldektől... de azért majd számolj utána, hogy 1 kWh tárolásához hány köbméteres tartály kell, hány barral megtöltve. Öt hónap alatt hány kWh-t fogyasztasz? 3-400 kWh-t egész biztos. Ezt sűrített levegővel eltárolni... pártíz m3, 80 bar körüli nyoomás.

Egy ilyen tartály legyártása (tervezés, engedélyeztetés, telepítés) többe kerülne, mint amennyi áramot hátralévő életedben összesen elhasználsz. (ugye az megvan, ha fusiban építed meg, és elszáll, akkor az ingatlanodból csak a helyrajzi szám marad meg...)


Ezek a tárolók csak nagyban érik meg. Nagyon nagyban. Jellemzően nagy teljesítménnyel rövid idők áthidalására használják.

2018. szept. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 A kérdező kommentje:
3000nm-es a telkem, zóval hely van neki. "Fusiban" soha semmit, csak is készpénzben kifizetve szerződéssel. Felrobbanni nem tud hisz sima levegő. És igen nagyon nagyban akarom megcsinálni. A pénz nem probléma, csak független akarok lenni a szolgáltatóktól.
2018. szept. 19. 13:08
 8/65 anonim ***** válasza:

"Felrobbanni nem tud hisz sima levegő"

Hohó!

Dehogynem, még a liszt is fel tud robbani.

Mint írták is, kicsit sem gazdaságos (sőt inkább megvalósíthatatlan az általad elképzelt méretben.)

Tartalék, biztonsági rendszerként és speciális esetekben használják. (pl. motorok levegős indítása)

2018. szept. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben azt fogom megvalósítani, hogy kútfúrókat kérek fel, hogy fúrjanak le nekem amennyire csak lehet, majd ide engedek le nehéz betontömböket, amiekt többlet energiánál felhúzok. Ennek hatásfoka kb 80%-os.
2018. szept. 19. 15:26
 10/65 anonim ***** válasza:

Nagyot tud szólni az a levegő és tarolni. Ezért sok próbanyomást vízzel csinálnak. Egy teherautó gumi túlnyomáskor ha felrobban, tarol!!

A fel emelgetés sem jön be sztem, mert bazi sok energiát kell eltárolnod.

De mindennek utána kellene számolni. ha ebből a sok pénzből még vennél pár napelemet, máris sokkal többet termelnél mint ami kellene, és biztonsággal visszavehető a hálózatból.

A másik, amit sokan csinálnak, hogy minimalizálják az áramfogyasztást, és 3-4 napi energiát el lehet tárolni ha nem sütne a nap. A megfelelő mennyiségű napelem, pedig a rövid nappalok idején is biztosítja a kellő energiát + tárol is.


A nagy mennyiségű energia eltároló terv, nem kivitelezhető házilag.

2018. szept. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!