Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Obis Lux tools cső menetmetsző...

Obis Lux tools cső menetmetsző készlet minősége?

Figyelt kérdés

NEm ipari használatra kell. Itthon használnám néha barkács célra, fűtés szereléshez, egyebekhez. Nem arról van szó, hogy éjjel-nappal használom.

Viszont azt nem szeretném, hogy pár használat után valami eltörik benne és kuka.


Lehet kapni 17e körül helyben szerelvényboltban olyat amit minőségben is ajánlanak.

Ha az obi-s szar, akkor inkább rááldozom azt a plusz pár ezret.


[link]



#obi #cső menetvágó
2018. szept. 28. 07:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Bocsi...csak kérdés.

Hol kell egy fűtés szereléshez manapság menetet metszeni?

2018. szept. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Arra hogy magadnak megcsinálj odahaza pár menetet ,arra tökéletes lesz,nem kell Ridgid-et,vagy Roller-t megvenni. A LUX márka egy erős barkács minőség


Sacra,20-30 db menetet vele minden gond nélkül letekersz /Per fejjel. Olajat mindig használj.

2018. szept. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

első:

fűtésszereléshez:

A házban 10-20 éve megcsinálták a központi fűtést. Nahmost szívem szerint lecserélném az összes acél csövet és kialakítanék új rendszert 5rétegűvel, de se időm se elég tapasztalatom se pénzem nincs (szakemberre, plusz az anyag).

Alapvetően a jelenlegi rendszer nem rossz, csak pár helyen eléggé gyökér helyen mennek a csövek, illetve iszonyú rondán oldotta meg annó a "szaki". Az már mellékes, hogy golyós csap van mindenhol a szelepek helyett.

A legjobb ha az acél csövet egy adott ponton elvágom és onnan 5rétegű csővel viszem tovább a megfelelő pontokra. (panelban is így csinálták amúgy annó panelplusz programmal).

Nah, ha elvágom az acélcsövet, akkor a kulcsos idom menetes végét rá kéne applikálnom, ami csak úgy megy, ha előbb a levágott csőre vágok egy új menetet.


Bocs, ha hosszan fogalmaztam meg, tehát ezért kell a menetvágó.

2018. szept. 29. 13:20
 4/6 A kérdező kommentje:

Végül is, fejet lehet külön is venni, ha elhasználódna. Ma 2 obiban se találtam menetmetszőt, a végén rendelni kell majd.

Üregelő spray megfelel a vágáshoz?

Nagyon régen gépésznek tanultam és a műhely órán azt használtuk a menetmetszéshez. Stílusosan a tanár ürgeölő spray-nek hívta a cuccot :)

2018. szept. 29. 13:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Hulladék szerszám (legalábbis)az én példányom.

Nem lehet vele 1cm-nél hosszabb menetet vágni felszorul a csőre. Akár milyen kenőanyaggal is.

2018. szept. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Így érthető számomra a fűtés szerelés.

Nekem az apámtól örökölt,keveset használt kerepes metszőm van. 40 éves,és tökéletes.

Itt találtam pár féle~fajtát...

[link]

2018. szept. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!