Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ezt a kapu pántot be tudom...

Ezt a kapu pántot be tudom hegeszteni henger alakú csőbe?

Figyelt kérdés

[link]


Erről lenne szó.

A régi kerítés helyére kerülne az új. Ilyennel szeretném felfogatni , mivel állítható is. A baj csak az, hogy maga a cső amihez tudom fogatni, henger alakú, kb 10cm az átmérője. Konkrétan a linkelt típusnál milyen lyukat kell furjak a vasba? (16mm-es?) na és igen, mivel tudok én fúrni 16mm-est. A fúrómba max 13mm száll megy bele.


2018. nov. 16. 23:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire számít az esztétikai hatás de ha nem, akkor így ahogy van hozzáhegeszted a cső oldalához.
2018. nov. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hát, számít. Minden kép bele kellene fúrni a vasba. Pontosabban középre ugye esztétikusan. Nézegettem pl lépcső fúrót ez a vas olyan 2, 2.5mm vastag. Oda jó lenne ez is szerintem.
2018. nov. 16. 23:34
 3/10 anonim ***** válasza:

A vastagabb fúrószárak úgy vannak kialakítva, hogy be lehessen fogni a normál tokmányokba, szóval a vége vékonyabb.

Én először megfúrnám egy 5-ös fúróval aztán egy 10essel majd jöhet a 16-os.

2018. nov. 17. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ennek nem 16-os furat kell, hanem legalább 20-as. A 16 mm a menet átmérője, de az oszlopba az alátét végén lévő esztergált részt kell besüllyeszteni és az alátétet hegeszteni. A csőhöz egy kicsit nehézkes lesz odahegeszteni, mert az oldalánál nagy lesz a hézag. Esetleg fordítva is teheted, tehát az anya részt hegesztve a kapuba, ha az anyaga engedi.

A befúráshoz a legjobb egy lépcsős fúró, de kisméretű fúróval körbefurkálva és hidegvágóval kiütve is megoldható. Egyébként a zsanér jó, nekem egy 3 méteres zártszelvény kaput ilyen tart fölül már évek óta. Esetleg a leakasztás ellen kell valami védelmet kitalálni, ha olyan helyen van.

2018. nov. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Most nem tudom mit csináljak.

Már van nekem diópántom, egyik oldalra fel is hegesztettem. (pontosabban egyik oldalt beton oszlop van, így csináltam rá talpat és arra a pánt egyik részét, a másikat pedig a nagykapu egyik részének a leendő oldalára.) Igen sajnos még nem csináltam meg a keretet (kapu) és úgy hegesztettem rá. De szerintem ez így nem lesz jó, mert oké vizben van, de mégis lehet eltérés miután össze hegesztem a kész keretet, és akkor már nem tudok utánállítani. Meg hiába ügyeltem oda, nehezen jár valszeg nem illeszkedik jól össze az alsó felő pánt..Szóval, azon gondokodom, hogy lehet leveszem egészet és ilyen linkelt pántal oldom meg. Mert ebből van ami a vasba is heggeszthető, és van ami a falhoz is fogatható, tehát esztétikailag rendben lenne. Akkor azt mondjátok, 2-2 ilyen 16mm pánt elég?

175x152 a két nagy kapu méret, és ezen lenne 16cm-es 25mm vastag aluminium lemezek felfogata 3 cm hézagolással. Vagy vegyek 18mm est.. bár az hosszabb de lehet levágni a csavarból. (azt szeretném ha oldalt csak 4-5 cm távolság lenne a kapu és a tartó oszlop között.

2018. nov. 18. 00:01
 6/10 A kérdező kommentje:

nem tudom így egy motoros kapu nyitó megbirkózna e vele. Gondolom itt az lenne a cél hogy minél könnyebben járjon, és kisebb motor is elég legyen. Lehet leszedem az egészet, és úgy fogom megcsinálni:

Először megcsinálom a keretet. Aztán beállítom szépen vizbe, és ahogy hozzá igazítom a diópánthoz fogom úgy hozzá hegeszteni, nem tudom azzal a megoldással jo lesz e.

2018. nov. 18. 00:05
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egy ilyen gyenge pánt egy rendes kapuhoz kevés, vagy többet kell felrakni belőle, de akkor az állítás lesz nehézkes.

Én a közönséges zsanér mellett vagyok, abból is legalább 3-at 4-et hegessz fel. A leakasztás ellen pedig szintén még egy-két vasat be kell hegeszteni.

2018. nov. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen csináld készre a kaput és utána zsanérozd fel a helyén beállítva. Jó a diópánt is, ha megfelelő méretű csak egy kicsit nagyobb hézagot kell hagyni mivel nem lehet utánállítani és nyáron nehogy összeérjen a hőtágulás miatt. A 16 mm-es zsanérból elég 2 db egy ekkora kapuhoz, a kapumozgató motorral sem lesz gond, azok nagyon erősek a nagy áttétel miatt.
2018. nov. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2018. nov. 22. 06:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha a tartóoszlopot lehet állítani, akkor minden penge. Alsó 45 fokos, félméteres kitámasztókon oldanám meg az állíthatóságot rozsdamentes csavarral, anyát az oszlopra hegesztve. Zártszelvényt használnék, nem vagyok önmagam ellensége.
2019. jan. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!