Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Papírbrikett készítésen töröm...

Igi2650 kérdése:

Papírbrikett készítésen töröm a fejem, de nem tudom milyen prést válasszak. Kézit vagy hidraulikusat, esetleg levegővel működőt. Az ára sem mindegy, de egy középkategória már megfelel. Ki, mit ajánlana? Kinek milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés
Itt van pár darab papírbrikett prés: [link]

2018. dec. 29. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
A papírbrikett készítés elég macerás dolog: gyűjtögetni, vagdosni, pépesíteni, kevergetni, préselni, szárítani. Ez inkább egy életforma, főként olyanoknak való, akinek sok a szabadideje. De ha nyugger vagy és unatkozol bátran belevághatsz. Szerintem inkább kézit vegyél, az bőven elegendő egy háztartásra. Ha a szomszédoknak is el akarsz adni, akkor már érdemes a hidraulikusba is belevágni. De kezdetnek mindenképp a kézit javasolnám.
2018. dec. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Azt tudod, hogy a hamuja mint a púder.

Csináltam egy kézit. Nem igazán volt gyors a folyamat.

Én nem daraboltam a papirt. 120 literes hordók félig vizzel. Tele tömtem papirral ahogy birtam. Feltültöttem teljesen vizzel. Papirra súly. Betonkeverő lapátjára feszitettem 3-as drótot. A két napig ázott papirt bele és 10 perc keverés után lehetett kiönteni, mint a higabb maltert.

2018. dec. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Jajj! Az A férjem 2 éve meg volt őrülve, hogy briketteket gyárt. Kapott is egy kézi préselőt. Nekilátott. Minden papirt összegyűjtött, összemetélt, beáztatott, préselt, szárított, pakolt. A családi házunk összes papírhulladéka (újságok, liszteszacskók, kartondoboz tömkelege) kb 15-20 papírtéglához volt elég. Ez kb 2 napi tüzelő a fa mellé. Belefektetett összesen kb 16 órányi munkát 😁 nem nagyon erte meg. De hobbinak ha sok időd van tökéletes.
2018. dec. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szerintem az a baj,hogy mindenki egyszerre szeretné elkészíteni a téli tüzelőjét.Felvettem a kapcsolatot olyannal,aki már évek óta készít papírbrikettet.Elmondta,hogy heti 4-5 óra ráfordítással elkészítette a téli tüzelője nagy részét.

Szerintetek ez hazugság lenne???


[link]


Ezen az oldalon is azt írják,hogy pár óra alatt,több mint 100 db.brikettet lehet készíteni.

Ez sem lenne igaz???

2018. dec. 30. 08:31
 5/11 anonim ***** válasza:

Nos a linkelt oldal nyitó képén már a szöveg sem igaz.


"INGYEN ENERGIA,INGYEN FŰTÉS"


A többi hablatyról nincs is véleményem.

2018. dec. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kettes vagyok, mint irtam, csináltam már.


Sok idő. Nekem, mint nyugdijasnak is sok idő:))))


A másik, úgy hogy tét tüzépről ingyen hozták el a papir hulladékot, továbbá két elektronikai boltból is elhoztam, igy sem lett olyan sok brikett.


A másik a préselés. A formán kellenek lukak, ahol kifolyik a viz. Nagy a luk, kijön a papir is, kicsi lukaknál meg lassú a folyamat. Erőteljesebben rányomtam, akkor szabályosan a lukakon lőtt ki a viz.


Otthoni papir hulladékot a szomszéd áztat és lazán gombócot gyúr belőle. Közel nem olyan tömör mint a préselt, de a reklámujságból, zacskókból, kartondobozokból, ami egy háztartásba van, pont elég a fák közé bedobálni pár gombócot.

Ja és tárolni is száraz szellős helyen.

Még egy, ha van közelben egér, előszeretettel közé költöznek és komoly iramban szaporodnak. Közben ők is ledarálják neked.

Én azt mondom, unatkozó kisnyugdijasnak jó elfoglaltság.

2018. dec. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Akkor azt mondjátok,hogy a brikett elkészítésébe ölt idő miatt nem éri meg?

Utána számoltam és a következők jöttek ki,2 hordóra számolva:

Áztatás nem egy időigényes dolog,kb.fél óra.

Pépesítés egy jó fúróképpel,kb.fél óra.

Brikettálni egy megfelelő szerkezettel kb.1-2 óra.

Alkalmanként 3 óra szerintem nem gáz. Vagy igen?

2018. dec. 31. 14:43
 8/11 A kérdező kommentje:
Meglátás???
2019. jan. 12. 16:53
 9/11 anonim ***** válasza:
Amikor ilyen ötleteid támadnak, mindig gondol arra, hogy más sem hülye. Millióan kipróbálták már, és ha valóban megérné, mindenki azzal tüzelne.
2019. márc. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Egy próbát meg ér!
2019. márc. 31. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!