Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy lehet elérni, hogy a...

Hogy lehet elérni, hogy a tapadókorongos szappantartó néhány óránál tovább maradjon fent a falon?

Figyelt kérdés

Vettem pár hete egy kis fém tartót a zuhanykabinba, ilyesmit:

[link]

Csak az enyémen oldalanként 2-2 korong van.

Eddig maximum 8-10 órát bírt ki anélkül, hogy leesett volna. Most például az éjszaka közepén is arra ébredtem, hogy leszakadt és borult belőle minden, és pár perce is leesett.

Nincs benne sok dolog, 2 darab 3 decis kozmetikum, szóval félig sincs tele, nem arról van szó, hogy túlpakoltam.

Próbáltam szárazon, kicsit nedvesen, nagyon nedvesen feltapasztani.

Előtte megtisztítottam a korongokat is és a csempét is.

Felragasztani nem szeretném, nem a sajátom a lakás.


Hogyan lehet elérni, hogy fent maradjon a helyén több ideig? Van ennek valami trükkje?


2019. jan. 28. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Alaposan meg kell tisztítani a csempét, szárazra törölni és úgy felcuppantani.

De nálam van olyan tappancs, amin baromi nagy a terhelés (vizes nagyméretű törölköző) és már egy éve semmi baja, de van, amin egy sütőkesztyű volt és az istennek se marad a helyén. Szóval lehet, hogy gagyi a minősége és nem tudsz mit csinálni.

Minél nagyobb, puha korongot kell venni.

2019. jan. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A csempék közti fugába fúrt lyukba tiplivel szilárdan be kell erősíteni. Emellett lehet kapni zsinóron felfüggeszthető tartót, ami a csempe feletti falba rögzített tiplis csavarra akasztható.
2019. jan. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem ezek a tapadókorongos dolgok egyáltalán nem váltak be. Ha ragaszkodsz hozzá, akkor próbáld meg pl. pillanatragasztóval felragasztani!
2019. jan. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1

Na igen, ez a fura nekem is, egy másik tapadókorong ugyanazon a típusú csempén simán elbírja a nedves törölközőmet, azt egyszer felraktam olyan 3 éve, és soha nem esett le.

Elég nagy és puha a tapadókorong ezen is.

A csempét alaposan letakarítottam.


#2

Nem az enyém a lakás, nem szeretnék semmilyen "végleges" megoldást használni, mint pl a ragasztás vagy a fúrás. Direkt ezért gondolkoztam tapadókorongban. :(

2019. jan. 28. 15:02
 5/11 A kérdező kommentje:

#3

Írtam fentebb: "Felragasztani nem szeretném, nem a sajátom a lakás."

2019. jan. 28. 15:02
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is ugyanez a problémánk. Nem a mienk a lakás és nekünk is állandóan leesett. Mi már elengedtük a dolgot. A zuhany szélén tároljuk a tusfürdőket.
2019. jan. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyébként ahogy gondolkozom, ilyen sarokmegoldásunk is volt, de az baromi hamar leesett. Nem tudom, talán pont azért, mert kitartják egymást az ellenoldali tappancsok (nem lehet jól felcuppantani, mert nem merőlegesen nyomod, hanem befelé a sarok felé). Aztán talán megmaradt kicsit de semmit nem lehetett rá pakolni. Ezt mi is elengedtük. Egyes voltam.
2019. jan. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülyeség, de próbáld meg valami jobb minőségű kétoldalú ragasztószalaggal felerősíteni. Annak a nyomát le tudod a csempéről szedni némi vakarászással.
2019. jan. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha másik tapadókoronggal nincs baj, akkor nem a csempe a hibás. Nagyon valószinű hogy valami gagyi tapadókorongot vettél. Tesztnek próbáld feltenni üvegre. Ha arról is leesik akkor biztosan a tapadókorong a hibás. Szerintem.
2019. jan. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
fbs az is lejön utólag a csempéről lakkbenzinnel, vagy amit írtak kétoldalú ragasztó, van ami nagyon erős
2019. jan. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!