Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy lehet elérni, hogy a...

Hogy lehet elérni, hogy a tapadókorongos szappantartó néhány óránál tovább maradjon fent a falon?

Figyelt kérdés

Vettem pár hete egy kis fém tartót a zuhanykabinba, ilyesmit:

[link]

Csak az enyémen oldalanként 2-2 korong van.

Eddig maximum 8-10 órát bírt ki anélkül, hogy leesett volna. Most például az éjszaka közepén is arra ébredtem, hogy leszakadt és borult belőle minden, és pár perce is leesett.

Nincs benne sok dolog, 2 darab 3 decis kozmetikum, szóval félig sincs tele, nem arról van szó, hogy túlpakoltam.

Próbáltam szárazon, kicsit nedvesen, nagyon nedvesen feltapasztani.

Előtte megtisztítottam a korongokat is és a csempét is.

Felragasztani nem szeretném, nem a sajátom a lakás.


Hogyan lehet elérni, hogy fent maradjon a helyén több ideig? Van ennek valami trükkje?


2019. jan. 28. 14:43
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ez nekem is állandó problémám.

Fürdőszoba felújítása után nem találtunk normális tartókat, így, hogy ne kelljen fölöslegesen összefurkálni a falat, ilyen cuccokat vettünk. Eső este a szappantartó beleesett a kádba, és csúnyán meg is sérült tőle (szerencsére nem tört teljesen el).

Szerintem nincs is belőle jó minőség. Én már egy csomó fajtát kipróbáltam, de mind gagyi volt. Még az IKEA-s holmi is.

A ragasztáson már én is gondolkodtam, de azon okoskodtam magamban, hogy a korong belsejében vákuum van, ergó nincs levegő. A ragasztók pedig (FBS, pillanat, stb) éppen a levegő nedvességtartalma miatt keményednek ki, tehát elméletileg, ha rendesen felcuppantod, alatta a ragasztóval, akkor szerintem a ragasztó sosem fog megkötni. A kétoldalú ragasztó meg teljesen összegyűrődik, mire felnyomorgatom.

Tehát én azt találtam ki, hogy veszek normális akasztókat, és azokat nem felfúrom, hanem felragasztom a csempére kartusos ragasztóval. Ezeket elvileg simán le lehet kapargatni, ha már nem kell. Ha más nem egy gyújtóval le kell égetni a csempe felületéről (csempének semmi baja nem lesz ennyi hőtől). Ezek már olyan profi cuccok, hogy pár törölköző, szappan, wc papír meg sem kottyan nekik.

2019. jan. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!