Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Csempevágásnál mire ügyeljek?

Csempevágásnál mire ügyeljek?

Figyelt kérdés
Úgy adódott, hogy a lábazatot nekem kell felrakni. Csempevágót bérelni fogok, mert szerszámom nincs. Van bármi amire kifejezetten ügyelni kell? Gondolom itt nincs semmi olyasmi, mint mondjuk fűrészelésnél, hogy melyik oldal merre álljon, milyen irányból vágjam (jelen esetben karcoljak), stb. Van bármi amire kifejezetten ügyelnem kell a pontos méretezésen kívül?

2019. febr. 1. 00:25
 1/4 mindentudó99 ***** válasza:
Ha van flexed csak egy vágókorong kell és nem kell csempevágót bérelned. A vastag kültérit úgyse igen vágja. Csak kínlódás. Ha nincs flexed lehet megéri inkább azt venni meg egy korongot. A vízszintre és a mintázatra kell figyelni.
2019. febr. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Panelproli vagyok, hogy lenne flexem? :)

Ahhoz amúgy több ügyesség kell, mint ahhoz, hogy berakom a csempevágóba a csempét, beállítom a méretet és bekarcolom aztán meg eltöröm. Egyébként 9mm vastag kül-beltéri lapokról van szó (fagyálló). Elvileg "gres", de ez is csak nevében az, mert anyagában nem színezett, sima mázas kerámia.

2019. febr. 2. 02:19
 3/4 mindentudó99 ***** válasza:
Jonnan kellett volna tudni hogy panelban laksz?
2019. febr. 2. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igaz, de azt leszögeztem a második mondatban, hogy "szerszámom nincs". Pont flexem lenne? :) Na mindegy, azért köszi.
2019. febr. 2. 06:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!