Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mutatóujj tőből levágva....

Mutatóujj tőből levágva. Asztalos téma vélhetően. Kerestem neten, nem találtam. Mi az oka?

Figyelt kérdés
2019. febr. 1. 18:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Azèrt nem találtad az okot a neten, mert:

-nem tették fel a netre

-rosszul keresel a neten

-minden levágott ujjnak egyedi története van, nem egy általános, neten fellelhető.

2019. febr. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Tedd màr fel rendesen a kérdésedet!!!

Így nem tudunk vàlaszolni.

2019. febr. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

A barátomnál az ok egy rossz petárda. A kezébe robbant és a mutató ujját annyira roncsolta, levágták.

Másik, sokan vannak úgy mint én, itthoni gépeknél első a védőfelszerelés ledobása, ne akadályozza a munkát. Viszont igy, nagyság rendekkel veszélyesebb.

2019. febr. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Rengeteg a tőből hiányzó mutatóujj, de mi szokta annyira gyakran levinni? Mivel kellene jobban vigyázni? Ezt kérdeztem először is, csak mindig van, aki nem akarja megsejteni se, mire lehet egyértelműen kíváncsi a kérdező ilyenkor. Felhúztam magam a sokadik diy videón, amiben ujjhiányos csóka tanít dolgokat. Szerintem volt annyira egyértelmű a kérdés, mint mondjuk egy hétköznapi műszaki rajz. Bocs a nehézségekért, nem kenyerem a szappanoperába illő mondatalkotás.
2019. febr. 2. 15:29
 15/18 anonim ***** válasza:

Megsejtettük, mit is szeretnél, de nem akarunk barchobázni.

Írtam már, nem feltétlenül csonkol közvetlenül a szerszám (gyalu, fűrész, marógép), de az orvosnak muszáj tovább vágni.

Gondolj bele egy marószerszám 10ezer+ fordulat felett forog egy két élű szerszámnál ez 20ezer vágás 1 perc alatt. Gyalu szintén.

2019. febr. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Soha életemben nem láttam tőből levágott ujjat/ilyen kezet 31 év alatt. Biztos egy barlangban élek egy kő alatt.
2019. febr. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nyerő szériám van, de csak az utóbbi hónapokban kettőt láttam ténylegesen, lehet ezért veszem észre videón is. Az egyik videóst elég rég követem, és kb decemberben vettem észre, hogy valami nem kerek a gyalufogásán... :)


Gondolom elég sok marad észrevétlen, legalábbis videókon, amikor "sietve nézi" az ember, aztán persze ha rááll a figyelem fókusza, akkor akaratlanul is levadássza az összeset. :)

2019. febr. 2. 20:09
 18/18 anonim ***** válasza:

Itt egy videó, ami megmutatja az egyik variációt:


[link]

2019. febr. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!