Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehet csempéből kivágni...

Hogyan lehet csempéből kivágni házilag egy négyzet alakú darabot, ha nincsen flexem?

Figyelt kérdés

Van egy 1,5nm-es burkolandó felületem amire nyilván szakit nem találtam, így én kezdtem el megcsinálni. Ahol egyeneset kell vágni ott nincs gond, mert vasfűrész lappal gyönyörűen lehet vágni a csempét (bár zabálja a fűrészlapot, mint az állat), viszont van egy rész ahol a szélétől kéne egy négyzet alakú részt kivágni, mert a gázcső bilincse ott van felfogatva a falra. Szerencsére nem pont a csempe közepén van, hanem a szélén, de így is gondban vagyok. A két egyenes vonalat be tudom vágni, de ami azokat "összeköti" azt már nem. Arra gondoltam, hogy csípőfogóval kicsipegetem, aztán valamivel lereszelem egyenesre, csak félek, hogy pattogna a máz. Vagy ha kifúrom a két sarkot fúróval akkor meg elrepedne a csempe.

Mit tanácsoltok? Fehér metrocsempéről van szó egyébként, bár ez kb. irreleváns.



2019. febr. 4. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:

be kell karcolni,és ki lehet törni.persze a két oldal bevágása után.

egyenes vágásoknál is karcolás,törés, fürészlapos vágást nem is értem miért kell.

2019. febr. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fúróval megfúrod egymás mellett, majd kitöröd.

Veszel a csöre csőtakarót, és nem fog látszani.

2019. febr. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem írtam le jól a helyzetet.


1) Nem a csempét kell elvágnom, illetve azt is kell, de nem az a gond. Be kell vágnom a 10 centi mélységből 3-3 centit úgy, hogy 4 centire van a két csík egymástól. Egyébként az egyeneset azért nem töréssel vágom, mert pici, 10x20-as fózolt metrocsempéről van szó ami 1,2cm vastag. Egyet bekarcoltam vídiás fúrószárral és csúnya lett a letörés. De nem ez volt a kérdés.


2) Nem a cső körül kell kivágnom, hanem a cső bilincse körül ahogy a falhoz van rögzítve. Bilincsre nem szoktak csőrózsát húzni.

2019. febr. 4. 12:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Vegyél egy flexet.
2019. febr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!