Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen megbízható digitális...

Milyen megbízható digitális tolómérőt tudtok ajánlani otthoni barkácsoláshoz?

Figyelt kérdés

#tolómérő #digitálistolómérő
2019. febr. 17. 18:27
1 2
 1/18 Fantom83 ***** válasza:
100%

Én azt mondom,h tolómérő analóg órával a legmegbízhatóbb.

Az a fajta digitális,ami egy csepp víztől nem hülyül meg,olyan 20-30 felett kezdődik,tehát otthonra már nem éri meg.

Nekem itthon olyan kb. 7.000 Ft-os árcédulás van,de havonta új elemet kell bele tenni,mert lemerül,annak ellenére h hetente egyszer-kétszer használom.

2019. febr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Sima manuális a legegyszerűbb ès legjobb. Ha pontosabbat akarsz 2 tizedes stb, akkor az órás.

Digitálissal nekem is az állandó használat nèlküli elemkimerülès volt a gondom.

2019. febr. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Akkor analógból milyet ajánlotok?
2019. febr. 17. 19:06
 4/18 A kérdező kommentje:

Mármint milyen márkát?

Tartósat szeretnék, ami még 20 év múlva sem esik szét.

Nagyon ritkán fogom használni, előreláthatólag havonta egyszer.


Ezzel a gyakorlatban tényleg tudok 0.02 mm-es pontossággal mérni?

[link]

2019. febr. 17. 20:39
 5/18 anonim ***** válasza:

Hááát...nem tudom...

Nekem 2009 óta van egy Lidl-s,anno 2499ft volt. Heti 1~2x használom,kínai piacon veszem az elemet bele,átlagban másfél~két évet bir.Eddig semmi gondom nem volt vele.

2019. febr. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

A digitális tolómérő és a megbízhatóság külön fogalom, és kiütik egymást. Legjobb az analóg tolómérő 5 század mm pontossággal.


Privátban írtam levelet, ott írok márkát, mert itt ugye nem szabad


Dolgoztam már nevenincs tolómérővel, 2 évig tartott és igen sok fáradalmat jelent a munka során is, ha rossz mérőeszközzel dolgozik az ember.


Még egy fontos dolog: Olyat érdemes venni, ahol a rögzítés nem csavarral van megoldva, hanem rugósan, ez tapasztalat.

2019. febr. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Aki ilyet ír, hogy a digitális tolómérő meg a megbízhatóság az külön fogalom, az vagy nem tudja használni, vagy csak legalja piaci bóvlit fogott eddig a kezébe.


A legelső saját tolómérőm, egy IP67-es Mitutoyo volt.


[link]


Hasonló a linkelthez, kicsit régebbi verzióban. Kb. 8 éve megvan, mióta a saját műhelyem is. Azóta egyszer cseréltem benne elemet. Más beavatkozásra nem volt szükség. Mindezt úgy, hogy számtalanszor leesett, elázott párszor, egyszer télen a szabadban felejtettem és éjjel belepte a hó, valamint egyszer sikerült olajban is elmerítenem.

Ennek ellenére semmi baja, szóval örülnék ha más dolgaim is ilyen megbízhatatlanok lennének.


Van olyan Mahr tolómérőm is ami nem IP67-es, az valóban meg tud bolondulni a hűtővíztől, de nem is állítják az ellenkezőjét. Egyébként kb. 6éves, még elemet se cseréltem benne.


Munkahelyemen amiket használtam, sok ment hosszú évekig 2 műszakban, műszakonként több száz méréssel. Azt az igénybevételt is bírják, úgy hogy sokan nem vigyáznak rá.


Szóval az, hogy megbízhatatlan a technológia, kicsit sem igaz. Nyilván nem az utolsó filléres kínai bóvlit kell megvenni, de ez úgy az esetek 99%-ban így van...


Ami márkát a digitális mérőeszközök közül ajánlani tudok: Mitutoyo, Mahr, Tesa, Sylvac


Ezek közül, a Mitutoyoból 30 körül kapsz már egy alap digitálisat. Arra azért érdemes figyelni, hogy valami hivatalos viszonteladótól rendeld, ne innen-onnan ahol pár forinttal olcsóbban odaadják. Mert ezeket Kínában nagyban hamisítják, kinézetre hasonlóak, de egyébként nem érnek semmit. Láttam olyat ami összezárt állapotban mindig mást mutatott 0 és 6 század között, át lehetett látni a mérőpofák között, stb.. ez azért már a vicc kategória.


Ha viszont otthoni barkácsoláshoz kell, hogy havonta egyszer megmérjed a tetőlécet, vagy egy tiplit. Arra szerintem is bőven elegendő egy hagyományos, nóniusz skálával. Ha jót akarsz belőle, abból is veszel egy Mitutoyót, 10k körül adják és az legalább nem sorjás, meg lötyög már újonnan.

2019. febr. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Fantom83 ***** válasza:

10 ezer alatt Berger,Topex,és Vorel van.

Én az első kettőt próbálnám ki.

2019. febr. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Mitutoyot én sem vennék otthonra(pláne nem kisebb vagyonér). Totál felesleges; mérni az olcsóbbakkal is lehet pontosan, aki letudja olvasni, és nem szokásuk szétesni.

0,02 akarsz venni, akkor ne nóniuszosat vegyél, mert képtelenség olyan pontosan azt leolvasni olyan sűrű a beosztás. Akkor egy órásat vegyél, azt ezerszer könnyebb leolvasni(van ütésálló is).

Amit linkeltél kérdező, teljesen jó, csak azt kva nehéz úgy leolvasni olyan pontosan, azért cikis. Holex, garant, wiha tesa stb van sok jó.Drágább a nóniuszosnál, 10-25 közt kapsz jót.

2019. febr. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"0,02 akarsz venni, akkor ne nóniuszosat vegyél, mert képtelenség olyan pontosan azt leolvasni olyan sűrű a beosztás."


Nekem jelenleg kb. 0,1 mm pontosság elég szerintem, csak kíváncsi voltam, hogy a gyakorlatban mennyire működik a 0,02mm.


Amúgy a háztartásban ennél pontosabb mérésre (0,1mm) milyen eszközöknél lehet szükség?

2019. febr. 18. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!