Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen megbízható digitális...

Milyen megbízható digitális tolómérőt tudtok ajánlani otthoni barkácsoláshoz?

Figyelt kérdés

#tolómérő #digitálistolómérő
2019. febr. 17. 18:27
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

"Olyat érdemes venni, ahol a rögzítés nem csavarral van megoldva, hanem rugósan, ez tapasztalat."

Ez a mérés pontosságát is befolyásolja, vagy csak a gyorsaságát?

2019. febr. 18. 09:32
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Egytizednél pontosabb otthon nem kell; nekem legalábbis nem kellett még, sőt a munkám során sem.

A csavarosba az a jó, hogy fixen lerögzíted és nem mozdul el. Mérést nem befolyásolja, mert egy lemezt szorít a csuszkára, nem a menet direktbe megy neki, hogy aztán eltolja a mérést, ennyire a gyártók sem ostobák. A rugós is jó, de ha rosszul veszed ki kisebb helyről, simán elmegy a mérés.

Én jobban szeretem a csavarosat, mert normálisan le lehet rögzíteni, pláne ha több mindent jelölsz azonos mérettel -mérést nem befolyásolja(nem is szabad neki.)

2019. febr. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

"Aki ilyet ír, hogy a digitális tolómérő meg a megbízhatóság az külön fogalom, az vagy nem tudja használni, vagy csak legalja piaci bóvlit fogott eddig a kezébe."


Én írtam, és továbbra is ezen a véleményen vagyok. Persze más véleményeket is tiszteletben tartok.


A digitális tolómérőnek azért van több hátránya is.


-elem kell a működéshez, amiről nem tudod mikor merül ki.

-a kijelzőn leolvasható számjegyek csalókásak, mert tolómérőnél ezredet is mutat, de az egészen biztos hogy pontatlan.

-sőt az ezredek (de még a századok is) erősen függnek a mérőnyomástól.

-a kijelzett számokra kerekített értékként kell tekinteni

-gyakran újra kell nullázni, mert a nullapont rendszeresen eláll, akár századokat is.

-a kijelző hajlamos az elpiszkolódásra, és az sérülékeny is.

-víz, olaj belemehet a műszerbe, ami az elektronika meghibásodásához vezet, bár ezt újabban a megfelelő IP védettségi fokozattal már kiküszöbölik


-ritka használatra (hébe-hóba való mérésre) kifejezetten hátrányos, mivel az elem állásában is tönkre megy.



Egy előnye talán a digitális tolómérőnek az, hogy az is tudja használni, aki a rendes analóg tolómérőt nem...

2019. febr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy amit írsz annak egy része akár igaz is lehetne, csak nem általánosan és az is csak a gagyi kivitelekre igaz...


A normális kivitelek nem szívják az elemet kikapcsolt állapotban. Sőt a szürke Mitutoyo automatán kikapcsol ha nem mozgatod. Mint írtam is talán 5évig bírta az első elem benne, de ha 4 évente rászánsz 500 forintot (vagy nem tudom mennyi az elem) akkor garantáltan soha nem fog lemerülni.

A skálaosztás és a valós pontosság egyiknél sem egyezik. Attól hogy megveszed a 2 százados nóniuszosat az se mér 2 század pontosan. A gyári leírásban a 2 százados hagyományosnál +-0,03mm van garantálva az 5 századosnál +-0,05mm. A digitális 1 századra írja ki a méretet, a pontossága pedig +-0,02mm-re van garantálva. Szóval attól függetlenül hogy a tolómérő valóban nem a csapágyillesztés mérésére van kitalálva, még mindig a digitális a legpontosabb.

Amúgy nem tudom milyen tolómérővel találkoztál ami ezredet is kiír, de én 1x láttam olyat életemben. Szóval olyan nagyon elterjedt nem lehet. Másrészről értelme sincs semmi.


Mérőeszközből amúgy olyat érdemes venni, aminek a gyártója csak mérőeszközöket gyárt. Digitálisból ami megéri a pénzét, újonnan 30 körül kezdődik. Most ha veszünk egy ilyen gyártót mint pl. a Holex ami aztán a betonkeverőtől az esztergatokmányig kb. mindent "gyárt", nem nehéz kitalálni, hogy külön Holex tolómérőgyár nem létezik, hanem az 5 dolláros AliExpresses fost címkéztetik, vagy esetleg más a műanyag.


Ha a kérdező tényleg nagyon olcsón akar egy elfogadható minőséget. Akkor még a nem túlhasznált régi darabokat is jobb szívvel ajánlom. MOM, Somet, stb... pl.: [link]


Ezekkel nincs különösebb baj és legalább nincsenek rajtuk olyan élek hogy 2x nyugodtan meg lehet vele borotválkozni. Valamint az a laza, de mégis súrlódó érzés sem jellemző rájuk mint az új kínai társaikra.

2019. febr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok kommentet. Végül analógot vettem. Olyan ritkán mérek, hogy ez is megteszi.
2019. febr. 19. 20:41
 16/18 anonim ***** válasza:

Na igen, ezért nem veszek én nóniuszosból 2 századosat. Nevetséges az egész, nem is értem miért gyártják.

Ahogy javasoltam, analógból 5százados az a biztos. Komolyabb gyártási munkáknál meg adott időközönként kalibrálva van, és akkor nem lesz gond.


Pontosabb méréshez meg az órás ami jó véleményem szerint, na az tudja a 2századot. De százados mérésekhez már mikrométer kell, ill. igényes mérésekhez speciális mérőpark.

Valóban nem gyakori az ezredes digitális tolómérő, de létezik.


El tudom képzelni hogy most már vannak jó minőségű digitális tolómérők is, de én azért maradok az analógnál.

2019. febr. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Figyi, ahhoz hogy otthon megmérd a facsavar átmérőjét, meg a kerítésdrótot, ahhoz bőven elég az aldi/lidl 3000 forintos.
2019. febr. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ebay-en nézz szét, van minden féle.
2019. febr. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!