Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ajánlanátok olyan lapszabász...

Ajánlanátok olyan lapszabász programot, ami magyar nyelven is elérhető, ingyenesen is használható magán célra?

Figyelt kérdés

Saját bútorokat szeretnék készíteni bútorlapokból, és előzetesen szeretném megtervezni, hogy a gyári 280 x 207cm-es egész táblából hogyan és mennyi elem jönne ki.


Utána lapszabászatban vágatnám méretre a szükséges lapokat, de a lapszabászatban -gondolom időhiány miatt- nem aprólékoskodnak azzal, hogy hogy a legideálisabb.

Olcsóbb ha megveszek egy egész táblát.

Ezért inkább kísérletezgetnék vele, hogy hogyan jönne ki gazdaságosabban és inkább rendelnék több darabot, amit majd később használnék fel.


Szóval nem üzleti célra kellene a program és nem is kellene, hogy nagyon profi legyen.

Tudtok ajánlani?



#ingyen #magyar nyelvű #bútorlapszabász program #magáncélú használatra
2019. márc. 5. 07:52
1 2
 1/18 Alain Delon ***** válasza:
Ott is ideálisan mérik ki. Szerinted egy professzionális cégnél hülyék dolgoznak, hülye programmal, és csak te leszel okos az esetlegesen ingyenes programoddal? Amúgy meg marha drága lesz. Egyszer akartam vágatni egy egyszerű valamihez, de inkább lemondtam róla.
2019. márc. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Házilag nem tudsz szépen vágni.

Felszakítja az éleket.

2019. márc. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha amúgy is lapszabászatban vágatnád a lapokat, akkor úgyis ők fogják a vágási rajzokat is megcsinálni. Ráadásul hamarabb készen vannak vele, mint mire te letöltöd az ingyenes programod. Kár vesződnöd vele.
2019. márc. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, de mindketten félre értettetek.


1. Nem gondolom, hogy hülyék dolgoznak a lapszabászaton!

A jelenleg megtervezett bútorainkhoz annyi darabot rendelnék, ami biztosan több lenne, mint X db egész tábla.

Azért szeretném előzetesen magam megtervezni a lapfelhasználást, hogy lássam mennyi maradna meg a X+1. táblából. Azért, hogy esetleg a megmaradó részt is felszabassam olyan bútorokhoz, amiket esetleg később tudok majd megépíteni.


Olcsóbb az ár, ha egész táblát veszek meg és azt kérem darabolva, mint ha simán szabott áron veszek néhány darabot. Jelentősebb drágább lenne az X+1. lapra eső darabok ára [Ft/m2], ha azokat simán szabott darabáron venném meg.

Ezért, mivel a későbbiekben még szükségem lesz további darabokra, célszerűnek látom, ha az X+1. tábla megmaradó részét is feldaraboltatom. Így az X+1. táblát is egész táblaként számított szabott áron tudom megvenni.


A lapszabászatban viszont nincs arra idejük, hogy az én "kívánságaimmal" foglalkozzanak. Felveszik a rendelést, és az alapján elkészítik a szabástervet és feldarabolják a lapokat, majd számláznak.


Ha kicsit körülményesen is, de remélem sikerült leírnom a problémámat, hogy miért is szeretném előzetesen magamnak, házilag elkészíteni a szabásterveket, több verzióban.



2. Nem magam akarom kivágni, csak előzetesen szeretném megtervezni, hogy lássam a lehetőségeket. Ahogyan azt fentebb részleteztem is.

2019. márc. 5. 09:14
 5/18 anonim ***** válasza:
Gugli: [link]
2019. márc. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszön a linket.

Én is megtaláltam ezt a lehetőséget, de regisztrálni kell és a regisztrációnál cégadatot is kérnek.


De most nézem, hogy Cégnevet nem kötelező megadni, tehát nélküle is elvégezhető a regisztráció.

Figyelmetlen voltam. (:

Még egyszer köszönöm a segítséget!

2019. márc. 5. 09:54
 7/18 anonim ***** válasza:
Akkor hajrá. :-)
2019. márc. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Alain Delon ***** válasza:
100%
6: Én is csak próbaverziós programokat találtam. De mire lehet menni 14 vagy 30 napos használattal? De azt kalkuláld be, amit már korábban is írtam, hogy nagyon megdrágítja a bútort, ha külön leszabatod a lapokat. Jobban jössz ki, ha elviszed a terveidet olyan bútorboltba, ahol egyedi darabokat is legyártanak. Munkadíjjal is olcsóbb lesz, mint csak csupán a lapok leszabatása. Tudom miről beszélek, mert már próbáltam a dolgot.
2019. márc. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Erre kíváncsi lennék hogy hol van olyan bolt ahol az összeszereléssel együtt olcsóbb mint a leszabatás.
2019. márc. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nekem teljesen megfelelő a 14-30 napos próbaverzió.

Ráérek letölteni a program ingyenes próbaverzióját akkor, amikor előzetesen papíron megterveztem minden bútort. Azaz, amikor már kiszámoltam, hogy milyen méretű darabokból tudom megépíteni a bútorainkat.


Ezután már csak be kell vinni a méreteket a programba, megadva a szálirányokat, és egy-két óra alatt kiderül, hogyan lehet a leggazdaságosabban megoldani a szabást.

Illetve próbálgathatom a lehetőségeket a korábban részletezett problémámra.


Ami meg az olcsóságot illeti.

Szinte minden bútorunkat magam készítettem el. Jó néhányat az elmúlt harminc évben. Szerszámok, technológia és a gyakorlat adott.

Nekem mindig olcsóbb megoldás volt leszabatott lapokból saját magamnak összerakni a bútorokat.


Nem hiszem, hogy egy lapszabászatban drágábban adnák a méretre vágott lapokat, mint egy egyedi bútorgyártásra szakosodott bútorboltban.

A bútorboltok mögött is gyakran egy-egy lapszabász vállalkozás áll. Nem ritkán a lapszabászat csak egy plusz profil.


A saját "munkadíjam" (befektetett időm) meg nem számít, mert ez nekem kikapcsolódás, hobbi is egyben. :)


Ettől függetlenül megértem, ha Te a tapasztalataid alapján más véleményen vagy.

2019. márc. 5. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!