Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » HYD-24L levegő kompresszorba...

HYD-24L levegő kompresszorba mennyi ill. milyen olaj kell?

Figyelt kérdés
2019. márc. 8. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
van direkt kompresszor olaj hozzá
2019. márc. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Fantom83 ***** válasza:

Autós boltokban nézz szét,az egyes boltok között hatalmas árrés lehet.

Én litereset vettem,kb.1200Ft volt.


LÉNYEG: A régi olajat totál engedd le a gépből,véletlenül se keverd az újjal!!!

Csak a jelzésig öntsd fel (gondolom piros kör van neked is),következő használat után ellenőrizd az olaj szintet,biztos ami biztos.

2019. márc. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kb. Mennyi olaj kell bele?
2019. márc. 9. 05:59
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Általában a minimális bolti kiszerelés min 1L.Ez tutira elég bele és még bőven marad is.

Én a kompresszoromba 5W-30-as Eneos szintetikust mint az autómban.6 éve 5-6 órás napi használatban van a kompresszor és még kutya baja.

A minőségi motorolajak sokkal jobbak hozzá a magas teljesítmény szintjük miatt,mint a nevesincs gagyi kompresszor olajak.Az AL-KO fűnyíróba is ez kerül és kb 50 üzemóránál le is cserélem mindkettőben.

Sokan írják majd,hogy a kompresszorba ,csak kompresszor olajat,de letojom,mert a minőségi szintetikus motorolajaknak magasabb a hótűrő és ez által a kenőképessége magasabb hőfokon is,mert a 4t motorokban az égés miatt nagyobb a hőfok,főleg a dugón.Nem régen, tavaly ősszel levettem a hengert mindkettőről unalmamban,hogy milyen állapotúak belülről.Tökéletesek mindkettőben,még egy apró karc és kopás sincs.Nem lóg a főtengely,csak teszik a dolgukat hibátlanul.

2019. márc. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Fantom83 ***** válasza:

Valóban lehet autóhoz való motor olajat használni,én is így nyomtam addig,ameddig nem találtam kimondottan kompresszor olajat.

Én olyan 3dl-re tippelek,a literes kiszerelésből nekem is bőven van még.

De most őszintén, kb. 1200Ft egy literért,ami vagy 5 évig elég lesz semmi összeg.

2019. márc. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#4 szerintem nézz utána, mi fán terem a viszkozitás, addig ne taníts embereket olajat választani!
2019. márc. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6-os.

Én tudom mi a viszkozitás,de te biztos nem,mert még azt sem tudod,hogy mit akarsz ezzel mondani Törp okoska.

2019. márc. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Azt, zsenikém, hogy híg helyett sűrűt tenni, föleg egy (bizonyára te is észrevetted) Hyundai gépbe lehet, hogy nem a legjobb ötlet élettartamot maximalizálni.
2019. márc. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

file:///C:/Users/User/Downloads/Termeklap-Hardt_Oil-OLEODINAMIC_ISO_VG15-22-32-46-68-100-150_2%20(1).pdf

[link]

2019. márc. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
file:///C:/Users/User/Downloads/Termeklap-Hardt_Oil-OLEODINAMIC_ISO_VG15-22-32-46-68-100-150_2%20(1).pdf
2019. márc. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!