Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy vágóéllel rendelkező...

Egy vágóéllel rendelkező hegyes csőrű fogóhoz képest milyen plusz dolgokra lehet használni egy kombináltfogót?

Figyelt kérdés
A hegyes csőrűvel is lehet szöget kihúzni, kábeleket vágni, megfogni dolgokat és drótot hajlítani. Viszont a kimbináltnál szűkebb helyekhez is hozzáférek vele. Mi a kombinált fogó létjogosultsága?

2019. márc. 15. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Én nem is tudom már mióta nem használtam. Talán gyerekkoromban csavart tekerni, amikor még nem tudtam, hogy jobb azt a megfelelő villáskulccsal.

Azóta max hegesztéhez fogom meg a hegesztendő darabot.

2019. márc. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Fantom83 ***** válasza:

Igazából a felsoroltakon kívül még arra jó talán,h ha vasat köszörülsz/sorjázol,vagy hegesztettél, akkor ne süsse meg a kis kezedet a felmelegedett anyag.

Tehát anyag megfogáshoz/mozgatáshoz.

Minden munkához meg van a megfelelő/speciális szerszám,amivel biztonságosan,és az anyag sérülése nélkül meg tudod csinálni a feladatot.

Szerelőknél sem láttam már vagy 20 éve kombinált fogót.(ez már olyan idejét múlt szerszám)

2019. márc. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vastagabb anyag hajlításnál stabilabb a kisebb vastagabb pofa, a hosszú csőrű meg szètcsuklik. Mindennek van jogosultsága a megfelelő munkához. Hosszúcsőrű apszolút nem szegkihúzásra való. Vagy csavar tekerèsre, mert a hosszú szárak szètnyílnak. Ezekkel csak tönkrevágod. A megfelelő szakma a saját szerszámát a megfelelő cèlra használja. A szegkihúzásra is van fogó. Valamint csípőfogóval sokkal jobb ès vastagabb kábelt is lehet csípni. Ugyan így a kombinált fogó vastag feje sem kalapács, de sokszor kèznèl van.
2019. márc. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vágásnál ha szètcseszed az èlèt, nem èlezhető, mert a lapos pofa adja az összecsukás mèrtèkèt. Ezzel szemben a csípő ès harapófogó èlezhető. Az univerzális szerszámok használhatósága korlátozott.
2019. márc. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem tetszik ne használd.

Ilyen egyszerű.

Mi sem kérdezzük hogy ennek a kérdésnek mi az értelme.

Nem kell mindenben a logikát keresni..

2019. márc. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!