Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Esetemben melyik lenne a...

Esetemben melyik lenne a legegyszerűbben kivitelezhető (oldható) kötés?

Figyelt kérdés
2mm-es vaslemezt szeretnék 25-ös zártszelvényre erősíteni oly módon, hogy ha szükséges, le tudjam venni. Önmetsző csavar, ha előfúrom, átmegy rajta? Mérsékelt hőhatáson (kb 200 fok) kívül semmi különösebb terhelésnek nem lesz kitéve.
2019. márc. 25. 17:52
 1/5 Citation válasza:

Az önmetsző, pláne ha előfúrsz neki jónak tűnik. Sok ablakvasalást fúrtam meg önmetsző csavarral, és tartottak rendesen.

Előfordult, hogy mire átért volna már nem volt hegye, de volt csavar bőven, így toltam a másikat :)


Az előfúrás inkább a zártszelvény miatt érdekes. Azon mire átevickél a csavar elkopik a behajtód szénkeféje :)

2019. márc. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A zártszelvényen röhögve átmegy az önmetsző csavar előfúrás nélkül is.

Szerintem lemezzel együtt is.

2019. márc. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Fantom83 ***** válasza:

Fém,vagy fa,az előfúrás semminek nem árt.

Önmetsző jónak tűnik,esetleg popszegecs?

2019. márc. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elnézést, marhaságot írtam. Nem zártszelvényről, hanem szögvasról van szó. Annak azért valamivel vastagabb a fala.

A popszegecs nem jön szóba, mert bár majd egy éve költöztem, a szegecshúzómat azóta sem találom. Addig meg nem akarok másikat venni, amíg nem lesz biztos, hogy elveszett. :-))

Köszönöm a válaszokat, tanácsokat.

2019. márc. 26. 09:19
 5/5 Majatom ***** válasza:
Ahogy írtad, nem lesz nagy terhelésnek kitéve, és a szögvasnak valóban vastagabb a fala, simán elbírja az 5-ös menetet. Én átfúrnám négyessel lemezzel együtt, majd levéve a lemezt átfúrnám 5-össel, a szögvasba meg 5-ös menetet fúrnék.
2019. márc. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!