Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gipszkarton falra utólag...

Gipszkarton falra utólag korlát, illetve a korlát másik része/vége ytong-ra menne (inox cső korlát,3 csavar hely a rögzítő karoknál) Ez így jó lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A gipszkartont megbontanám, és a külső oldal mögé valamilyen zárt szelvényt gondoltam használni (esetleg javaslatotok van?). A deszkától félnék(pl osb lap), nem tudom a nedvesség okozhat-e problémát. Ez a támaszték feltételezem szerencsés lenne ha a földig érne. Érdemes a gipszkarton vázához rögzíteni? (elég erős az ehhez?) Ebben az esetben a profil vastagságának az eltolódását hogyan oldjam meg? Ha sikerült a tartó pontokat beépíteni és megerősíteni, akkor a kivágott gipszkartont visszarögzíteném, (vagy újat vágnék glett+háló) majd a korlát csatlakozásnál megfúrnám a visszaépített falat.

az ytong-ba milyen rögzítési módot javasoltok? Nem tartom szerencsésnek, hogy a csavar egy része adott esetben a "semmiben" fut, viszont jó lenne ha oldható kötést építenék be. Van erre javaslatotok?



2019. febr. 10. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne bonyolítsd túl. Gk mollyt használj.

Ytonghoz van speciális fém dübel. Használd azt.

2019. febr. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Fischer honlapján ezt találtam:


Lehet-e a téglafalban fémdübelt használni?

Általánosságban nem. A fémdübelek feszítőereje túl nagy a téglának, szétroppantja azt. Ilyenkor a dübel lötyögni fog, és kicsúszik a falból. A fémdübeleket biztonsággal csak betonba lehet használni.


Írja hogy van kivétel de azok ablak kerethez és gáz vezetékhez ajánlottak.

2019. febr. 11. 21:55
 3/4 A kérdező kommentje:

Ez ígéretesnek néz ki:


[link]

2019. febr. 11. 22:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Keresd így: Fischer FMD
2019. febr. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!