Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gépszerelők-Bosch, és Bosch...

Gépszerelők-Bosch, és Bosch Professional gép tényleg egyforma belül?

Figyelt kérdés
Bocs a nyers megszólításért, de itt nem lehet(vagy nem szoktak?)udvariaskodni. Volt itt korábban valaki aki azt írta, hogy ismerőse gépszerelő, és az mondta hogy tök egyforma belül, csak a burkolat más. Amit még el tudok képzelni,Azt meg én hallottam gépszerelőtől, hogy az AEG gép ugyanaz mint a Milwaukee belül, annyi kül., hogy pár alkatrész hiányzik, csak a helye van ott.
2019. ápr. 18. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Szoktak, de nem feltétel...

Nekem nem az ismerősöm,hanem én vagyok elektromos kéziszerszám javító műszerész...(sok sok éve)

Emberek mondanak ezt is azt is sőt még nagyobb sületlenségeket is....

Való igaz hogy a Bosch-nak volt egy két gépe amely zöldben is és kékben is megjelent....(95%-ban egyeztek meg) De már napjainkban nincs így...Az Aeg és a Milwaukee egy tulajdonban vannak,és egy két gépjük majdnem megegyezik...

Pl.a Bosch gyártott 2 kilós fúrókalapácsot a Bernernek a Flexnek Würtnek stb...eltérő színekben

természetesen...

Az Aeg gyártott a Mungónak...

A Hilti sarokköszörűk ugye még mindig Bosch gyártásúak...Persze nem egyeznek 100%-ban.

Hallottam már olyan badarságot is hogy a Hyundai fúrúkalapács megegyezik a Bosch GBH 2-24 DSR-rel....

Nagyon nem ! Gyenge koppintás, de megtévesztésre alkalmas..

Volt aki tudni vélte azt is hogy egy helyen készülnek....JÁÁÁÁJJJJ..

Kérdezz bátran akár privátban is...

2019. ápr. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi

Privátban majd ha az üzemeltetőnek probléma a párbeszéd

Hátha hasznos a többieknek is

Nekem szimpi a Bosch, régóta használok zöld színűt, ha vennék már csak kéket vennék, sokra van írva, hogy "MADE IN GERMANY". Sokan szidják, hogy elavult, nem fejleszt, de nekem kézbe véve jó benyomásom van róla.

Black&Decker sarokcsiszolóval is van jó tapasztalatom, lágyindítás, kihúzáskor nem indul, ha be van kapcsolva, és gyorsan leáll, ha lekapcsolom, ezt már egy alap gép is tudja.

Tehát akkor a kérdés, a kék BOSCH tényleg ipari minőség a zöldhöz képest? Miben különböznek? Érdemes megvenni?

Arra emlékszem még, hogy a Würth Master gépek, BOSCH-ok voltak, most nem tudom milyenek


A másik, csak a saját megnyugtatásomra, jó vétel volt-e a HITACHI 3,2 joule-os véső-fúrókalapács, kategóriája legerősebb gépe, ezért vettem, na meg mert előtte dolgoztam egy 40 joule-os HITACHI-val, ami brutális volt...

XVII-ben ahol vettem, szervíz és bolt egyben, nagyon dícsérték, viszont a MAKITA-t amit szintén árulnak, leszólták, most Original FLEX-et kezdtek el forgalmazni, ami szintén nagyon tetszik. Ők mondták ezt a Milwaukee-AEG dolgot, és a Milwaukee akkus gépeit dícsérték, a vezetékeseket viszont nem. Pedig a B&D mellé vettem egy Milwaukee 1000w-os sarokcsiszolót, ami baromi jól teljesít idáig.


Ha le kell cserélnem a zöld BOSCH! akkus csavarbehajtómat, mire érdemes? A FLEX is szimpi, a helyi kereskedő(szerelő) dicsérte, hogy a motorja németben készül, amit a HILTI-nek is gyárt, mármint gépbe való motorokat. Az igaz, hogy a HILTI nmár nem gyárt, csak gyártat, persze csak profi cégekkel?

Esetleg Milwaukee? Sokan dicsérik, ugyanannyian szidják. Pont ma kérdeztem két szakit valahol, akiknél volt egy 12 voltos Milwaukee, azt mondták egy kalap sz... bezzeg a MAKITA, az mennyivel jobb.

DeWalt? Makita? Metabo?(amit tudtommal megvett a HITACHI)

Régen olyan jó volt, bementem egy barkácsboltba, és nem volt kérdés, BOSCH, ment is 15 évig, de már nem tudok kiigazodni. Régen jó volt ez vagy az a márka, ma már nem, aztán meg fordítva.

2019. ápr. 26. 21:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor menjünk szép sorjában...

A zöld és kék Bosch-ok igen belül,konstrukcióban anyagminőségben stb. eltérnek egymástól. A kékek sokkal masszívabbak strapabírobbak (ipari felhasználásra) Amúgy minden Bosch gépre rá van írva,hogy pontosan hol készült (Germany,Hungary,Mexico.portugal,Stb...akár Romania).Nem nem elavultak,sőt némely gépjük túl modern..Visszasírok néhány már nem gyártott, nagyon jó gépüket.

Ja, a márkákat nem lehet csak úgy amblokk összehasonlítani...mindegyiknek vannak kiugróan jó és kiugróan nem jó gépeik..(ha valamelyik cég el tudná érni ,hogy minden gépje verje a konkurenciát...akkor a többi rövidesen bajban lenne.)

Egyes, azonos súlycsoportban lévő gépeket hasonlíts(unk) csak össze.

Megnyugodhatsz a Hikoki (újnevén)igen jó fúrókalapácsokat gyárt..Igen megvette a Tanakát,stb-t, Metabot aminek meg is tatotta a nevét valamint termékpalettáját...És most nemrég egy befektetó csoport "szőröstöl-bőröstől" a Hitachi szerszám üzletágát,ezért a névváltozás, a többi ág (számítástechnika,erőgépek stb maradt Hitachi. Úgy tűnik az akkumulátoros kefementes gépek irányába kezdett veszett fejlesztésbe.

Én régen esküdtem a Flex, Fein gépekre de mára valahogy olcsóbb gépeket gyártanak mint rég, persze a minőség rovására...

Minden boltban, persze a sajátjukat dícsérik..

Ahogy mondani szokták minden szentnek maga felé hajlik a keze..(Én sem vagyok kivétel)

Ha le fogod cserélni a zöld régi akkus behajtódat javasolni tudom a Makita piszok nagy palettáját...A gyengébb, kefés 10.8V(12) kis amperes akkuval kaphatóaktól a legbrutálisabb 18V kefementes sok A-os gépekig .Persze az áraik is így különböznek, mint mindenben. Kivéve a piacon ahol drágán is vehetsz szart...fordítva nem.

2019. ápr. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tehát akkor a kék Bosch mehet(vagyis jöhet) akkus gépet nem vennék, de pl egy kis ütvefúrót, sarokcsiszolót, dekopirfűrészt stb igen, ez jó hír.


A hazabeszélős szerelő+kereskedő pont hogy szidta az általa árult Makita-t, és dicsérte a konkurencia Milwaukee gépeit. Flex-re meg végülis annyit mondott, hogy jók, de persze a régi fémházas, három generációt kiszolgáló 40 kilós, átlagember fél évi fizetésébe kerülő régi gépekkel nem összehasonlíthatók. Meg amit te is írtál, hogy mindenki nem gyárt mindent egyformán jól, ahogyan nem gyárthat mindenki mindent, pl kiegészítőket, fúrószárakat, korongokat, bitfejeket stb. Van sok ilyesmim, Makita, Milwaukee, még kéziszerszám is de az látszik, hogy mind minőségi gyártók logózott cuccai.


Viszont az ilyenek összezavarnak, amikor a kereskedő fikázza a saját cuccait(Makita) és dicséri a konkurenciát(Milwaukee), viszont egy iparos meg fordítva dicséri, és szidja őket. Kollégám is a Milwaukee-ra esküszik, volt munkahelyén elpusztíthatatlanok voltak az akkus csavarozók.

Szóval akkor egy utolsó kérdés, a Makita még mindig az a megbízható márka, vagy érdemesebb inkább a Milwaukee-t választani? Vagy a DeWalt-ot?

Ez a négy márka szimpi Flex, Makita, Milwaukee, DeWalt.

Nem ipari, hanem otthoni használatra kellene, megbízhatóság itt is fontos, vagy esetleg szervizhálózat, alkatrész utánpótlás, vagy milyen szempontok alapján érdemes választani?



Az még eszembe jutott, hogy azt is megemlítették az 1000 aprócikk-ben(ez a bolt/szerviz ahol a Flex, Makita, Hitachi, Metabo gépeket árulják XVII ker.) hogy a Flex márkaszerviz pár éve bezárt Pesten, mert nem volt munkájuk :)

2019. ápr. 27. 21:14
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazából, ha komoly gépről van szó, egy akkus csavarozó pl, a Milwaukee érdekel, hogy az megéri-e, erős, és megbízható-e?
2019. ápr. 29. 17:44
 6/8 anonim ***** válasza:

Szóval a Milwaukee gépek jók,igen jók..

Az olcsóbbak kevésbé a drágábbak nagyon..mint a többi típusnál is.

Nem fogok tudni helyetted választani.

Válassz 2-3 azonos tudású másmás márkájú gépet vesd össze az összes paraméterüket az árukat, azután kérdezz meg minden ismerőst és szavaztasd meg őket...

2019. máj. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kicsit elszaladt az agyam....

Sorry !

2019. máj. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ok vettem, szoktam dolgokon rágódni
2019. máj. 6. 00:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!