Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Érdes vakolt felület kialakítása?

Érdes vakolt felület kialakítása?

Figyelt kérdés
Van egy melléképületem amit ytongból építettek nekem, de nincs bepucolva. Be van hálózva az egész és csemperagasztóval simára glettelve. Erre szeretnék valami érdes/rücskös felületet csinálni. Beltérben gletteltem már, úgy érzem ezt is meg tudnám csinálni, de 1-2 jótanácsot szívesen fogadnék. Az anyag amit keresek hozzá, az a nemesvakolat lenne?

2019. ápr. 21. 20:11
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Régen használtak még dörzsölt kőporos vakolatot:

[link]


De ma már egyszerűbb és biztonságosabb a nemesvakolat:

[link]


Én 1,5 mm-es fehér nemesvakolatot használtam (vékonyvakolat jó sok műgyantával). Nem tudom mi a neve, mert ez egy fehér vödör, amin csak annyi van, hogy K 0-0 1.5 mm fehér alapvakolat (a hőszigetelősök hozták nekem). A vakolatot hungarocell hőszigetelésre tettem fel Baumit Duocontact -os hálózás és Baumit UniPrimer kellősítő felvitele után.


Fontos: teljesen rozsdamentes glettvasat használjál. Én műanyag simítót használtam, vmi ilyet:

[link]

mert a legminimálisabb rozsda összefogja a fehéret és gusztustalan foltos lesz (ezt egy sima glettvasas próba alapján mondom).


Csak felkeni az ember kb. 1 m2-re, majd a felkent részt körkörös modulattal átdörzsöli. (Lehet másképp is, gereblyézéssel, meg föl-le mozgatással. Akkor kicsit más struktúra alakul ki. De én olyat nem próbáltam).


Szintén fontos: egy falat toljál le egyben, ne álljál meg pihenni, mert a vakolat gyorsan köt és az összetoldás helye meg fog látszani (sajnos, szintén tapasztalat alapján. Még jó, hogy hátul kezdtem :-) ).

2019. ápr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!