Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az autó akku tönkreteheti az...

Az autó akku tönkreteheti az akkus fúrót?

Figyelt kérdés

Egy 12V-os Kobe akkus fúrót szoktam a 45Ah-s autó akkuról használni, mert a gyári akku töltő megadta magát és 45 000 ft egy új töltő... Így viszont órákon keresztül tudom gond nélkül használni...


Így a mobilitás eléggé csökkent, de amire én használom, arra így is tökéletes.


Eddig nem okozott problémát, de nem tudom, hogy hosszú távon károsíthatja e a fúrót...


Sajnos nem tudom a gyári akku adatait csak azt, hogy egy 12V-os Kobe b1203-2 akku.


2019. ápr. 27. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
A DC12V, akkor is DC12V,ha 12Ah-s, vagy 45Ah-s veszed le. Ebből baj nem származhat.
2019. ápr. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
No problem. Más lenne, ha nagyobb feszültségre kötnéd. Akkor beadná a derekát.
2019. ápr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"A DC12V, akkor is DC12V,ha 12Ah-s, vagy 45Ah-s veszed le."


Ez oké, de azzal nem lesz gond, hogy az akku 400 A-t is le tud adni? Vagy a fúró szabályozza, hogy mennyit vesz fel?


Bocs, ha baromságot kérdezek, de nem értek különösebben az elektronikához.

2019. ápr. 27. 19:41
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy le tud adni, de hogy mennyit ad le, az a fogyasztótól függ.
2019. ápr. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak hiba esetèn fog de nagyon füszölni, mert az autóakku. 100A kat letud adni gond nèlkül. Ilyen esetben gyorsan szakítsd meg az áramkört. Vagy beszerelhetsz egy kismegszakítót.
2019. ápr. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én robogó akksikat használok kb. fél évtizede...eddig probléma nélkül.
2019. ápr. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fúrónak nem lesz baja.


Az autó akkujának pozitív saruján viszont mindenképp legyen egy megfelelő, gyors leoldású biztosító, különben nagy ívet lehet húzni baleset esetén!

2019. ápr. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!