Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Akkus fúróba Ni-Cd akku...

Akkus fúróba Ni-Cd akku helyett lithiumos?

Figyelt kérdés

Van egy akkus fúróm, gyengélkedik az akkuja, meg se lepődök, hogy a 2014 -es géphez már nem kapni akkut, felújítás 25.000 Ft lenne, ha mindegyiket akarom akkor már 50... ez semmiképp nem gazdaságos.


Hely szerintem lenne hozzá, hogy ha kipakolom a cellákat és ugyanoda forrasztom a kivezetéseket tennék bele egy lithiumos akkut.


Lehet ilyen célra akkut kapni? Akár töltővel együtt?


Gondolom a gépnek, mindegy milyen akku hajtja, ha ugyanaz a feszültsége és le tudja adni a megfelelő áramot.


2019. ápr. 23. 14:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a bibi,hogy a lítiumos akksiknak egész más a töltő karakterisztikája,a nikkeles töltő NEM lesz jó hozzá!
2019. ápr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Épp ezért írom, hogy akár töltővel együtt...


Ezrével lehetnek ilyen akkus szerszámok az országban aminek semmi baja, csak akku kellene bele, hátha legyártottak erre valamilyen terméket.

2019. ápr. 23. 15:36
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha stimmelne a feszültség és a csatlakozás, akkor is kell fogyasztó oldalon is pár apró biztonsági figyelmesség, hogy ne pukkanjon az akku. Sokan inkább rendelnek aliexpressen labortápot és a régi akkus dolgaikat vezetékesen használják, csak a csapágyakat meg a szénkeféket cserélgetik, míg marad fog a fogaskerekeken.
2019. ápr. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A csatlakozást lehetne használni a meglévőt, az nem gond. Nyilván a feszültség is megegyező lenne, máshogy nincs értelme. Az áramot bírnia kell leadni, de miután vannak lithium akkus szerszámok dögivel, biztos hogy van olyan akku, a mérete meg a jelenlegi fele, harmada se lenne, szóval el is férne.


Tápot én nem akarok venni hozzá több okból sem. 20 ampereket kellene leadnia az meg már nem is olcsó. A szerszám meg rosszabb lenne mint egy vezetékes amit már 20ezer forint körül lehet venni és ez után még a tápot is cibálni kellene... ez így már nekem csak nyűg lenne, a munkám nem segítené.

2019. ápr. 23. 16:15
 5/14 A kérdező kommentje:
Pontosan, konkrétan milyen biztonsági figyelmességre gondolsz?
2019. ápr. 23. 16:15
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a feszültsèg megegyezik, akkor jó. A litiumos többet letud adni, így hasonló Ah èrtèkkel is jobban jársz. Töltőt is kell hozzá szervírozni, ès utánaszámolni, hogy megèri e.

Vannak ilyen felújító portálok, cègek.

Ha kidöglött az akkud, ès mindegy, akkor állj neki szètszedni. Az összeforrasztás helyèn körbevagdosod szikèvel ès meglátod mekkora akku hely van benne, ezzel tudsz kalkulálni. A henger akkukból összerakható a pack.

Van egy fontos viszont. A Li akkuk aljában van elektronika, ami alacsony cellafesznèl lekapcsol, különben tönkremegy az akku. A baj akkor van, ha egyes celláknál ez kidöglik, így azok károsodhatnak. A gyári töltők ezt a kiegyenlítèst is figyelik ès korrigálják. Házi èrtelemben ez a csere alul marad egy gyári töltő+akkuval.

Egyszerűbb NI-MH akkura cserèlni, mert az kompatibilis a règi akkuddal, de jobb, ès sokkal kisebb befektetèst igènyel.

2019. ápr. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem tedd el emlékbe, én azt csináltam régi bosch(made in schwitzerland)

40 körül-alatt Milwaukee, Dewalt, Original Flex stb gépek vannak, két akksival, töltővel, 30 Nm erővel

2019. ápr. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem is egy évtizedes, 12v-s nevenincs gépem van.

Akkuk nagy részét bennehagytam az egensúly miatt.Csináltam rá egy csatlakozót,kb.másfél méter gumis kábellel.

Ha kell,kiveszem a robogóból az akksit,egy régi fényképezőgép táskába rakom,vállra,és derékszíjra rögzítem,---és akár órákig tudom használni.


Azután lett egy kis pénzem,-és vettem egy új(lítiumos) gépet a Lidl-ben...

2019. ápr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

NI-Cd cellákat pedig lehet kapni. Inkább a rögzítés szokott gondot okozni, mert ha megfigyeled az eredetit, akkor azt pont hegesztették.

Amúgy meg kuka... 20 körül már kapsz vállalható minőségű új csavarozót. Az akkumulátor cella sem lenne sokkal olcsóbb, ráadásul a rögzítés egy nagy kérdőjel.

Gondolom nem örülnél neki, ha a kamrában/műhelyben/kocsiban egyszer csak kigyulladna a csavarozógép.

2019. ápr. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Vasárnaptól lesz egy jó középkategóriás gép az Aldiban(Workzone,18 v-s...15k,3 év gari)
2019. ápr. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!