Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Több nagyteljesítményű készülé...

Több nagyteljesítményű készülék leoldja az automata biztit, ennek cseréje megoldás lehet?

Figyelt kérdés

Pl mosógép, vízforraló, mosogatógép sütő, ezekből ha kettő megy, akkor leold. 10 amperes, a vezeték 1,5 réz, a sütőnél 2,5 ös.

ez a fajta(a nagyobbik) ezeket lehet még kapni, vagy csak a kisebbet?

[link]

16 amperesre ha kicserélem?


2019. máj. 12. 09:47
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
vízforraló 2500-3000 watt ?! jaj
2019. máj. 12. 14:41
 12/19 A kérdező kommentje:

kicsit utána néztem ennek lassú kioldásúnak, ez a B C D jelölés?

itt nálunk 5 kismegszakító van, 2db B16, és 3db B10, az az egy amiről kapjuk azt most nem tudom megnézni

ez az a cikk

[link]

és az hogy van, amit írnak, hogy a B az 30-50 amper között old ki, a C pedig 50-100 között?

2019. máj. 12. 15:15
 13/19 A kérdező kommentje:
mármint a B10, és a C10
2019. máj. 12. 15:16
 14/19 anonim ***** válasza:

Ezek kombinált megszakítók. A >30A az a mágneses gyorskioldó (egy zárlat esetén azonnal leold). A kb 10 vagy 16A-t a bimetál megszakítás csnálja (kis túlterhelés esetén 1-2 perc alatt old le).

Egy konyhába a 'B' karakterisztika általában jó. Nagyobb motoroknak, (pl. mosógép) már lehet, hogy C kell.

De ez le van írva az általad linkelt oldalon is...

A vízforralók nagyon gyakran 10 A-esek, nézd meg a talpát, általában ott van feltüntetve.

Az eddig olvasottak alapján nyugodtan kicserélheted a megszakítót 16 A-esre.

2019. máj. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nos van itt hozzászólás a megszakító cserére.Az 1,6-os réznek a max áram terhelhetősége 16 A ha a falban van elvezetve.Ez a max.Ezt biztosítva csak 10A-es kismegszakító építhető be.Ez a szabvány,mert a csúcs terhelésen melegszenek a kötések, a vezető és a melegedés miatt növekszik az ellenállása a vezetőnek és ez még melegedést generál,ez addig fokozódik még a szigetelés megolvadása miatt zárlat nem keletkezik.Én sem tettem volna ide 16A-ost neked,csak 10A-est,mert ha baj van ,akkor te azt mondod,hogy én csináltam és ekkor az én nyakamba varrják balhét mint szakembernek.Sok most az országban a villany szabálytalan bekötések miatt a lakástűz.Azt nem értem,hogy a 16A-es kismegszakítót miért tette a 10A-es után,de addig nincs probléma a még a 10A-es ott van előtte.Lehet,hogy ez volt neki éppen otthon.A 10A -es kismegsz.-nak a terhelhetősége max 2 300W.ha ezt meghaladja,vagy melegszik a folyamatos csúcson,akkor úgyis leold még a C típusúnál is csak pár mp-cel később.Ez nem villanymotor,ahol alkalmazható,ha nem sütő és egyebek.

Addig nem volna szabad 16A-es kismegszakítót feltenni a 10A helyett,még a vezetékek nincsenek áthúzva 2,5-re.

Az a baj,hogy ez a kérdező bőrére megy.

Van egy mindentudó munkatársam,aki a villany bekötéseknek is a megmondója és minden máshoz is ért.Szerinte az adott vezető vastagságával nő az ellenállása az adott vezetőnek.Szerinte R=I/U és az 1.6mm átmérőjű otthoni villany bekötéséhez tökéletes a 25A-es kismegszakító neki,mert ő kötötte.Nem villanyszerelő a végzettsége,hanem Okostóni.

A szomszédod is szerintem,csak az adott szakaszok áthúzásával fogja nagyobbra cserélni a megszakítókat,ha ér hozzá,mert a tiéd mindég az elfogadható csúcs közelében van terhelve.

2019. máj. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

az előbb írtam, külön órát terveztünk, ezért lett a sütőhöz 16 amperes, a másik 16-os nem tudom mi, talán a fürdő...

vízforralón néztem csak a wattot írja 2500-3000

valaki aki elvileg ért a villanyhoz, azt mondta, hogy azért old le megszakító, mert a nagyteljesítményű készülékek bekapcsoláskor egy nagyobb teljesítménnyel terheli meg, de utána nem ad le akkora teljesítményt, mint először, valahogy így magyarázta.

És az hogy van hogy a háztartások túlnyomó részében egyszerre lehet használni ezeket a készülékeket. És gondolom nem mindenhol vadi új 2,5 ös rézvezeték van. Ahogyan a ház többi részében ez működik, csak az az egy megszakító utáni rész ilyen sz...

Az jutott még eszembe, hogy felkapcsoláskor az a bizonyos 10 amperes kicsit nehezen megy vissza, néha egyáltalán nem akar, ez is lehet a baja, esetleg?

2019. máj. 12. 18:41
 17/19 anonim ***** válasza:
Minél többször old le,annál alacsonyabb áramerősségnél fog lekapcsolni.Ez is "fárad".
2019. máj. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Úgy használják,hogy nem egyszerre,vagy feltetettek 16A-est kockáztatva.Vagy 2,5 rézzel újra van húzva és ehez a 16-os utólag.
2019. máj. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nos, van itt hozzászólás :-) . 1.5 mm2 és 2.5 mm2 rézkeresztmetszetű vezetékek vannak, 1.6mm átmérőjű, az nem szabványos elnevezés/méret.


Ha az összes másfelese elé tesz egy db 16A-es megszakítót, közvetlenül, az óra után, az úgy teljesen ok.


Csúcsterhelésen melegszenek a kötések és baj lesz... Van erről pár cuki videó:

https://www.youtube.com/watch?v=fjNUzd6LDsU

https://www.youtube.com/watch?v=eg6VPucscxI


2,5 - 3 kW, akkor a vízforraló 11 - 13 A-t képes felvenni és akár egymaga is képes lecsapni a 10A-es megszakítót.

2019. máj. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!