Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Garázskapunak szögvas vagy...

Garázskapunak szögvas vagy zártszelvény keret a jobb?

Figyelt kérdés

Újonnan épülő garázshoz készítenénk ajtót. A keret 230 cm hosszú, 200 cm magas lesz. Kétszárnyas ajtó lesz, 40x40-es zártszelvényből, ajtószárnyanként két osztóval (40x40-es). Kívülről lemezelve lesz. Melyik ajtókeret a jobb?


60x40-es zártszelvény vagy 60-as szögvas?


A zártszelvény kevésbé "csavarodik/nyeklik", viszont a szögvas időtállóbb lenne hosszú távon?


2019. máj. 14. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Kérdés, hogy milyen anyagból épül a garázs? Ha kellően mereven lehet rögzíteni a szögvasat hozzá (pl. beton, tégla, stb..), akkor jó az is.
2019. máj. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Téglából épül
2019. máj. 14. 19:18
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Akkor jó a szögvas. A szögvas keretet a tégla élére ráhelyezve és a téglába ferdén befúrt betonvasakhoz hegesztve, tökéletesen tud tartani.
2019. máj. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
miért lenne időtállóbb? gondolom mindkettőt lefested
2019. máj. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A keret alsó vízszintes része betonban lesz, ez fogja adni a garázsban az aljzatbeton szintjét. Keresztapám mesélte, hogy amikor a 25 éves vas ajtót cserélték a házon új műanyagra, a 60x40-es zártszelvény (régi portálajtó keret) betonban lévő része gyakorlatilag elporladt... Ilyenekre gondolok időtállóság alatt, hogy ebben esetleg a szögvas sokkal jobb, mivel vastagabb fala van mint a zártszelvénynek.
2019. máj. 14. 20:23
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
ja értem, hát... van vastag falú zártszelvény, de az drága, illetve nem tudom mennyit számít korrózió szempontjából hogy a zártszelvény hidegen húzott, a szögvas meg kovácsolt, komoly korrózióvédelem viszont ma már van, ami akkor még nem volt max festék...ennyi
2019. máj. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
Én is a szögvasra szavazok.
2019. máj. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bármelyikből is csinálod, ha összeadod az anyagot mindenestűl. Akkor, azért a pénzért kapsz egy porfestett gyári billenő kaput. Amit a következő 30 évben nem kell még 5ször lefesteni. Amit egy mozdulattal kinyithatsz vagy becsukhatsz. Motorizálhatsz, hogy nekeljen szélben, szakadó esőben, hóban, fagyban kiszálni kinyitni vagy becsukni.
2019. máj. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 puritan ***** válasza:
100%

Nem tudom hány éves lehetsz, de lehet, hogy a zártszelvény is túlél, nem csak a szögvas. Én már szívtam olyan dologgal, amit nagyon erősre és időtállóra próbáltam csinálni, aztán néhány év mulva úgy hozta az élet, hogy nekem kellett szétszedni.


Én egy garázst építettem, egyet meg felújítottam itthon, de mindkettőre "gyári" billenős garázsajtót vettem, holott tudnék csinálni olyat amit leírtál. Ahogy telnek az évek, egyre inkább értékelem a kényelmet, hogy gombnyomásra az autóból, vagy a lakásból lehet nyitni zárni a garázsokat.

Azt javaslom, hogy a mai világban célszerűbb lenne ebbe az irányba gondolkodni inkább.

Egy esetben csinálnék inkább bivalyerős lemezelt garázsajtót, ha nem udvarra, hanem utcára nyílik, és fontos, hogy ne lehessen könnyen feltörni.

2019. máj. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!