Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fal teherbírása, polcrendszer...

Joules83 kérdése:

Fal teherbírása, polcrendszer méretezése?

Figyelt kérdés

Adott egy 10cm vastag elválasztó téglafal (régi építésű pesti bérház), melyre kb. 5 darab 200 cm falisínnel lenne feltéve kb 50 cm térközzel egy polcrendszer, tervezett polcrendszer tömeg kb. 200 kg lenne. E kb. 250cm falszakaszon azonban már van egy galériának egy rögzítési pontja is, úgy hogy másik oldalon nincs "ellensúly"

Ez a elképzelés statikailag mennyire lenne stabil, illetve a felszereléshez elegendő lesz 20 darab O:6mm csavar?



2019. jún. 14. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Látni kellene.

Mondjuk én alapból nem akasztottam volna fel a válaszfalra egy galériát. De aki csinálta biztos mást látott a helyszínen, mint amit én gondolok a leírásból.

2019. jún. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A galéria 6 ponton van rögzítve (1 azon a falon, 1 szemközt és további 4 pont oldalt a főfalon) vagyis a galéria tömegének csak 1/6-a esik az adott falra.
2019. jún. 15. 12:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Ábrát linkelj be. Egy jó ábra többet mond ezer szónál a műszaki életben...
2019. jún. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ábra, vagy személyes megtekintés nélkül felelőtlenség akármit is mondani.
2019. jún. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!