Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mit tehetnék a kés rozsdásodás...

Mit tehetnék a kés rozsdásodása ellen?

Figyelt kérdés

2019. júl. 1. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy csöpp étolajat rá és átkened egy papírtörlővel vagy szalvétával.
2019. júl. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Kidobod, és veszel rendes kést, ami nem rozsdásodik.

Ez nem gúny, komolyan. Szakácsok vagyunk, nálunk 1 kés sem rozsdásodik, még a vajkés sem.

2019. júl. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A szénacél késeket használat után szárazra kell törölni és vékonyan be kell olajozni. Pl. Étolajjal.
2019. júl. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Személy szerint én mindig is a szénacélokat preferáltam, mert sokkal könnyebb újrafenni, és ahogy láttam strapabíróbb is.

Kivéve persze a Victorinoxét, mert a Victorinox rozsdamentes acélja valami zseniális.

Az én szeretett Morámmal annyut szoktam csinálni hogy nem rakom el vizesen, meg néha leolajzom. Semmi baja.

Ha meg megjelennek rajta kis rozsdakezdeményem, dörzsipapírral 2 perc eltűntetni. Ha időben megtalálod, akkor meg olyan 10-20 másodperc.

2019. júl. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Annyit* rozsdakezdemények*


Imádom a virsliujjaimat

2019. júl. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

Az emberek elég hanyagok.

Sokszor csqk bele dobják az elterjedt használatos lecsepegtetőkbe, amikbe ráadásul megáll a víz, sokak nem is mosogatják el azt naponta egyszer legalább.


+ érdemes minőségi késekre, eszközökre (1x az életben) kiadni.


Apránként megvettem egy gyártó késeit s nem bántam meg, egyszer se kellett még éleznem (pedig napi szinten használva van), a fogása nagyon kényelmes.

8$-ért pedig pár éve vettem egy mágneses falra felfúrható késtartót.


A kisebb késeket pedig csakis kovakővel élezem, ha kell.

Annál jobb és precízebb nincs.

Papámtól tanultam, hozzá pedig a mai napig a falubeliek viszik az eszközeiket élesíteni.


Ha pedig olyan eszközöd van, ami hajlamos a rozsdásodásra:

Gyors mosás, szárazra törlés s száraz helyen tartani.


Elrozsdált kést nem egészséges amúgy se használni + a kés szerkezete gyengül is.

2019. júl. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Kidobod, és veszel rendes kést, ami nem rozsdásodik.


Ez nem gúny, komolyan. Szakácsok vagyunk, nálunk 1 kés sem rozsdásodik, még a vajkés sem."


Szakácsok, akiknek fingjuk nincs az acélokról és a késekről, maximum használni tudják őket. Inkább meg se szólaltál volna.


Kérdező, megelőzés szempontjából mindig szárazon tedd el, ne maradjon rajta semmiféle szennyeződés és ne legyen nedves és esetleg 4-5 havonta kicsit kend át nagyon kevés, a célra megfelelő olajjal.

2019. dec. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!