Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Házilag üvegkorongot hogy...

Házilag üvegkorongot hogy lehet csinálni?

Figyelt kérdés

2019. júl. 17. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
üvegvágóval.
2019. júl. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hitachi vinyóból kiszereled.
2019. júl. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Halottam olyan megoldásról, hogy víz alatt (pl. lavórban) sima ollóval is vágható az üveg. Nem vicc, igaz, nem próbáltam még, de elvileg akár működhet is a dolog.

Nem tudom milyen méretű üvegkorongról van szó, de szerintem akár üvegrúdból is levághatók szeletek, pl. gyémántporos vágó koronggal. Ha nagyobb átmérőről van szó, az üvegrúd házilag is elkészíthető, az üveg olvasztása egyszerű, a neten bőven található információ róla, de jó anyagok találhatók youtube-on is. (Esetleg az üveget formába öntve direkt módon is kialakíthatók korongok. Ha megfelelő a méret, elromlott vekkerekből, faliórákból, stb. is kiszerelhetők.

2019. júl. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az igazat meggvalva minimum 1 cm-er vastag kéne és jó nagy átmérőjű. Kb úgy 15-20-30
2019. júl. 20. 17:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Mire kellene? Mi célból? Hátha tudnánk tippet adni!
2019. júl. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Plexi nem jó?
2019. júl. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Távcső főtükör csiszolásához kellene
2019. júl. 21. 17:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Precíziós munka lenne a távcső alkatrész készítés, házilag nem lehet egyszerű dolog. Feltétlenül üveg kell a főTÜKÖRhöz? Számtalan tükrösített műanyag alkatrész (gépjármű reflektorok, kínai "izék", stb.) van, azok közül nem lehetne kezdeni valamit? Elég sok csillagász (kör, szakkör) van az országban, helyedben felvenném velük a kapcsolatot. Lehet, hogy valakinek van éppen olyan alkatrésze, ami neked jó lenne, ő pedig eladná neked...
2019. júl. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
2019. júl. 24. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!