Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mélyhűtő motorjából hogyan...

Mélyhűtő motorjából hogyan lehet csinálni kompresszort?

Figyelt kérdés
Van egy rossz mélyhűtőm.Kiszeretném venni a motorját ami még jó és kompresszort szeretnék belőle csinálni.Szeretném kérdezni hogy kell kivenni és megcsinálni kompresszornak.Ime egy hasonló kép: [link]
2019. ápr. 7. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem értelek, a képen a motorral egybeépített kompresszor van.
2019. ápr. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán jó kompresszornak:

- köpi az olajat

- harmat gyenge a légszállítása. 24 literes tartály 20-30 perc mire felnyom 5 bar-ig.

- nyomás alatt nem szeretnek indulni, tehát csak akkor tudod a leégés veszélye nélkül bekapcsolni, ha a tartályban 1 bar alá ment a nyomás. 2 bar alatt meg igazából semmire nem jó a sűrített levegő, még a biciklit se pumpálja fel, mindig ki kellene engedni a szabadba.

- levegővel működtetve nem sokáig bírják

2019. ápr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"levegővel működtetve nem sokáig bírják"

10-éve csináltam, a mai napig müködö képes.

Tartállyal, modell kompresszornak.

2019. ápr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 bamboochatheone ***** válasza:
100%
Viszont egy nagy előnye biztosan van, 16 bar-ig simán felnyomja a levegőt.
2019. ápr. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kettő van.Én tízen évekig használtam karbik tisztításához szűkítővel,kerékpárokhoz,autókerekekhez légnyomás mérővel,foci labdához,gyerekmedencéhez és hidrofor felnyomatásához,fék légtelenítéshez ülepítő tartállyal,mert vákumot is fszán csinál és egyedül légtelenítek seperc alatt 4 kereket.

Simán indul nagy nyomáson is,bár a légszállítása nagyon csekély,de a 20 bar nyomást tudja.Arra kell vigyázni,hogy miután levágtad a hűtőről,ne fektesd oldalra,mert kifolyik belőle a csövén az olaj.+5 fok alatt már nem indul,ha nem meleg helyen tartod.Ekkor melegítem kályhán,mert leold.Több mint félórát mehet egyfolytában.

Az a cső,ami gyárilag zárt nyúlvány, ahoz nem szabad nyúlni,de a másik kettőt simán elvághatod,csak ne menjen beléjük a vágáskor keletkező por.Az elektromos bekötést csak hagyd a kompresszoron gyárilag.Túlmelegedés ellen védve van a motor.

A két csővégre pedig rátehetsz megfelelő méretű tömlőket bilincsel és tömlő végén szűkítve használhatod így nyomásra,vagy vákumra is,attól függően,hogy mire van szükség.

Az 50 literes kompresszoromat ritkábban kell elővennem,mert most már ezt használom,ha nagy légszállítás kell,de ez a kicsi is sokszor üzemel.

A medencét is felfújta lassan,de akkor sem kézzel pumpáltam kifulladásig.A kényelem a lényeg.

2019. ápr. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Teherfuvarozó felrakta az IFA kerékre,majd átment a pár házzal arrébb levő kocsmába.Berugtak elfelejtette,majd egyszer nagy robbanás-szétdurrantotta a gumit a hűtőkompresszor.
2019. ápr. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!