Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Jól döntök ha munkát és...

Jól döntök ha munkát és várost váltok?

Figyelt kérdés

Budapesten élek albérletben, és dolgozom óvodapedagógusként. Most lehetőségem nyílik hazaköltözni, kaptam egy állás ajánlatot. A közalkalmazotti fizetés mindenhol ugyanannyi. A bértábla szerint növekszik.

De míg Budapesten kapok cafetériát, addig vidéken nem.

Vidéken viszont alacsonyabbak az albérlet árak. Nem mellesleg a rokonaim is ott élnek.

Eddig úgy néz ki, hogy hazaköltözünk. De honnan tudjam, hogy jól döntök?



2019. júl. 31. 17:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudhatod előre.

Èn budapesten èltem 7 èvig, majd vidèki városban kaptam jó lehetősèget, aztán gyermeket nevelni a szülővárosomba tèrtem haza. Jobb itt a kicsit nevelni, biztonságosabb, nyugodtabb, itt vannak a nagyszülők. Vettünk egy lakást, pesten szerintem 10 èv múlva sem jött volna össze. Kb ugyan úgy keresek, mint a fővárosban, sőt. Kibuliztam magam, családos program pedig van itt is.


Egy a hátrány, hogy munkahelyet nem tudok váltani, sokkal korlátozottabbak a lehetősègek. Eddig mèg minden ok, de azèrt ez a kvázi kiszolgáltatottság zavar.


Te tudod, hol èreznèd jól magad, anyagilag biztos jobban jársz vidèken, hacsak nem váltasz valami menő magánovira.

2019. júl. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell érezned, hogy számodra mi a jó döntés. Én pont a lehetőségek hiánya miatt nem mennék haza vidékre, nekem olyan biztonságérzetet ad az, hogy bármikor válthatok, amit nehéz lenne pótolni. Bár hozzátartozik, hogy mi Budapest agglomerációjában elég jól keresünk és élünk, így komolyabban nem volt okom elgondolkodni még a távozáson. Közalkalmazotti fizetéssel valószínű én a költözés mellett döntenék, ugyanis budapesti viszonylatban ez több mint keserves életet biztosít csak sajnos. Az a 10-20 ezer forint kafi nem váltja meg a világot.

Az hogy jól döntesz-e, szerintem érezhető, érezned kell, de ténylegesen csak akkor fog kiderülni, ha már ott élsz és dolgozol.

2019. aug. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!