Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha panelban laksz, éltél...

Ha panelban laksz, éltél előtte kertes házban? Hogy viseled?

Figyelt kérdés
Én szörnyen. Hallom, hogy a szomszéd fi*g a wc-n, alattunk tévéznek hangosan, az erkélyről a füstjük hozzánk száll, télen a lépcsőházban dohányoznak, felettünk dübögnek, valahol mindig fúrnak, hajnalban húzzák ki a kukákat,a lakók áskálódnak, kicsi a lakás, megsülünk, még kereszthuzatot sem lehet csinálni, a gyereket nem tudom kiengedni az udvarra- közben tudnék krumplit pucolni kint v bármit, ehelyett kint tologatom és közben nem csinálok semmit (órákat naponta) és még sorolhatnám. Írjatok már valami pozitívumot, hogy könnyebb legyen, vagy panaszkodjátok ki ti is magatokat! :)
2010. júl. 14. 22:28
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

úristen!

mintha én írtam volna. :(

elviselhetetlen!

ugyenezek kb nekemis..

de én nem hallom a szomszédod egyáltalán. :)

talán ő engem... a hangos zene miatt.

de a kertes házban már hozzászoktam és nem birom abbahagyni.

nem is fogom...

2010. júl. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is laktam panelban sok sok év kertesház után. Másfél évig (átmenetileg). A szomszédokat hálistennek mi se hallottuk, csak nagyritkán a wc-lehúzást. De volt pozitívuma is, amit azóta is hiányolok. Télen a jó meleg lakás, a jó meleg, fűtött fürdőkáddal.. :) Télen is lehetett kisgatyában lenni otthon.. Na nem így itthon. Cirkónk van, és nagyon nagy a lakás, sajna nem 'pazarolhatjuk' a gázt, hogy olyan jó trópusi melegünk legyen télen :)
2010. júl. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én kertes házban nőttem fel, de most egy ilyen panelszerű, öntött-beton társasházban lakunk. Eleinte minket is zavart, hogy mindent hallani. Ez viszont csak akkor van így, ha csöndben vagyunk és ekkor bizony hallani mindent. Manapság már ritkán kapjuk fel a fejünket a szomszéd zajára, pedig majdnem 100 lakásos társasházban lakunk. A településünkön ez a legnagyobb társasház. Van viszont előnye is. Nincs kerti munka. Szép zöld minden a ház körül, a helyi településrendező cég jóvoltából. Magyarul mondva, mi átszoktunk, 7 éve lakunk úgynevezett lakótelepen, Balatonfüreden.
2010. júl. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanígy voltam, és nagyon nehezen szoktam meg. Albiba költöztem mert túl messze volt a lakhelyemtől az egyetem, de kész rémálom volt az első három hét. A felettem levők bömböltették a zenét, ráadásul valamelyik szomszéd lakást renoválták is... Még a fürdőben sem lehetett két normális szót váltani a telefonon (szobatársak ne hallják :D) mert minden felhallatszott, ahogyan én is minden veszekedést hallottam... Nem tudtam megszokni a látványt sem, egy szürke doboz sose fog nekem otthonként szerepelni...
2010. júl. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
En is panelban lakom kb 2 eve, azelott majd 20 ev kertes haz, de szerencsesnek erzem magam, mert emeletenkent csak 2 lakas van es az osszes szomszed kozepkoru ertelmisegi csalad vagy 1-2 szomszedban oregek laknak, szoval eddig sosem volt semmi gond (egyszer furtak sokat, de az is ertheto volt, mert lakast ujitottak). Szerintem attol fugg hogy fogod ki. Amugy a meleg az tenyleg kicsit elviselhetetlen:)
2010. júl. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

18 évig kertes ház,csendes kis faluban,most megyeszékhely,10emeletes panel,forgalmas helyen

de imádom,nekem kella nyűzsi,halok meg ha szüleimnél kell lenni pár napot,felébredek a madárzajra is:D itt meg már észre se veszem ha sziréna szól vagy egyéb hang...

23/N

2010. júl. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én 30 éve panelben lakom és láss csodát, nálunk szinte semmi nem hallatszik át a szomszédoktól, még látni is alig szoktam őket. Lakásfelújítás mondjuk elég sűrűn van a házban, de ezen felül a legnagyobb zaj szerintem, amikor szexelünk a párommal, azt lehet hogy hallják a szomszédok..
2010. júl. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

utolsó : :DD

Egyébként az szerintem más, ha valaki már ilyen "hosszú" ideje él panelban. Pl. a párom nagyon jól érzi magát itt, mert ő is panelban nőtt fel. Nekem meg óránként villannak be a különbségek. Pl. most is olyan szívesen játszanék kint a kertben a gyerkőccel.. :) Nyüzsi meg lehet kertes házas övezetben is, bár attól is függ, hogy mit értünk nyüzsi alatt :) Köszi a válaszokat!!!!

2010. júl. 15. 08:40
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez furcsa 19 éves vagyok egy nagy kertes házban élek a szüleimmel mióta az eszemet tudom és minden vágyam egy pici panel lakás és amikor ezt elmondom valakinek hülyének néz,sajnos csak egy ismerösöm él panelban,de imádok ott lenni. Olyan,mint ha kockákban élnének:D

Írok egy jót,ha arra kerül a sor,hogy külön költözöm a szüleimtől és lesz pénzem lakásra akkor egy másfél szobás panelt fogok vásárolni! Nem viccelek.

2010. júl. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hú, kedves utolsó. Nem hiszed el, de én is erre vágytam kb. ennyi idősen!! De ennek több oka is volt, pl. nem szerettem otthon lenni és akkor még nem értékeltem az udvart, és összehasonlítási alapom sem volt, hogy milyen lehet egy panelban.És gyerekkel is másabb már a helyzet, mert addig még kibírhatóbb minden kellemtlenség. De most mindig beugrik a gyerekkorom is, ezáltal az, hogy mennyi mindenből kimarad az én gyerekem (egész napos "levegőzések", kerti medence, kinti grillezés, kutya-macska, sorolhatnám... :(( Meg egy saját, átlátható kis birodalmat akartam a 200 m2-es hodályunk utánk. Hát megkaptam a szuper-frankhiteles 43 m2-es panelt, már most 31 fok van reggel. "Mingyá" sírok ... :(((
2010. júl. 16. 07:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!