Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hűtőajtó nehezen nyílik. Van...

Hűtőajtó nehezen nyílik. Van erre megoldás?

Figyelt kérdés

Nemrégen vásároltunk inverteres Samsung hűtőt, de nehezen nyílik ki az ajtaja. Olyan érzés, mintha odaragadna a vákumtól.

Először hintőporral kentem be az ajtó tömítését, hogy ne tapadjon annyira, de nem vállt be.

Másodszorra szilikonspray-vel próbálkoztam, de az sem vállt be.

Megköszönném ha valaki tudna egy jó megoldást.



2019. szept. 17. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha kinyitod az ajtót, a beáramló meleg levegő ajtóbecsukás után lehűl, és vákuum lesz a hűtőben. Ezért nehezebb ismét kinyitni. Én nyitásnál az egyik újammal megnyomom/meghúzom kifelé a mágneses tömítést, hogy rés legyen, ezután könnyen nyílik.

Ha a mágnes túl erős, azzal nem tudsz mit csinálni.

2019. szept. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Valószínűleg így van ahogyan leírtad, viszont szegény (50 kilós) barátnőmet ez nem vigasztalja.

Az előző ugyanakkora hűtőnknél nem volt ilyen probléma.

2019. szept. 17. 10:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Írtam, hogy egy újjal nyitás előtt az újjaddal a tömítèst húzd kifele, hogy a nyíláson bemenjen a levegő. Így sem?
2019. szept. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nem fér közé az ujjam.

Amúgy most, hogy írtad megnéztem és tényleg mágneses, mert kipróbáltam egy kis mágnessel és az rácuppant a gumitömítésre.

Lehet, hogy ha valami vékony öntapadós -távolságnövelő- "valamit" végig ragasztanék akkor megoldódna, mert gyengébben fogná a mágnes?

2019. szept. 17. 13:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Elvben igen. csak figyeld a zsanér felőli oldalon, nem lesz nagyon gyűrött, mert ha rés lesz, akkor jegesedni fog a hűtő, az állandó friss levegőtől, és fogyasztása is nő.
2019. szept. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kezdetben próbáld vastagabb kartonpapírral, a papír legalább szigetel. Ideíglenesen rögzítsed szigetelőszalaggal, aztán próbáld meg.
2019. szept. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!