Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyes tüzelésű kazán vészleál...

Vegyes tüzelésű kazán vészleállítása - hogyan történhet? Adott a következő helyzet: Vegyes kazán felfűtve 70 fok körülre, rendszer vígan üzemel. Az áram váratlanul elmegy, szvattyú leáll. Van ilyen helyzetre valami vészleállítási technika?

Figyelt kérdés

A rendszer nem gravitációs, hidrováltó, több szivattyú, "vékony" csövek, tehát nem fordul meg sehol magától.

Elég lehet a kazán teljes lefojtása a levegő ajtók lezárásával? Esetleg a tüzelőt kivenni valamivel? Vagy egyéb?

A használati útmutatók nem szokták taglalni ezt, csak a biztonsági alkatrészek beszerelését. Van nekem is hőcserélős - hálózati vizes hűtőköröm, biztonsági szelep a kazánnál, + robbanás elleni hegesztéses védelem stb, de ha az ember észleli, hogy valami nem OK, jobb lenne nem megvárni amíg valamelyik biztonsági eszköz aktiválódik.



2019. szept. 26. 10:14
1 2 3
 1/22 mindentudó99 ***** válasza:
29%
Vagy éppen nem aktiválódik valamiért. Meg nem is vagy otthon hogy kihúz a parazsat. A huzatszabályzó nagy parázsnál nem elég. Tedd nyitottá a rendszert. Padlásra egy kéthektós hordó. Elmenő visszatérő ágat is rákötni és kész. Így is működni fog a rendszer. Nàlam is így van
2019. szept. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 mindentudó99 ***** válasza:
14%
Vagy veszel egy áramfejlesztőt ami áramszünet esetén autómatikusan indul.
2019. szept. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket.

Igazából ilyesmik nekem is eszembe jutottak - pl. ki lehetne alakítani egy akkumulátoros napelemes rendszert inverterrel, de ilyesmikre most nem szeretnék költeni.

Engem inkább olyan megoldás érdekelne ami egy "vészhelyzet" esetén bevethető.

El nem mennék otthonról ha fával fűtök épp, illetve úgyis szemmel tartanám a folyamatot (elindul e szivattyú, stb..) , de áramszünettel (még ha ritka is), hirtelen nem tudnék mit kezdeni..

Lehet, hogy ez hülyeség, de esetleg földet rádobni a tűzre?

Bár talán mégis kulturáltabb lenne ha ott tartnék valami fém tárolót amibe ki lehet lapátolni a fát meg a parazsat.

Volt már valaki esetleg ilyen helyzetben?

2019. szept. 26. 11:46
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Vannak kifejezetten erre a célra fejlesztett szünetmentes tápegységek. Ha tovább nem addig üzemelni tudnak róla a keringető szivattyúk, vezérlés, ameddig le nem ég a kazán.

[link]

2019. szept. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ment a zöld kéz. :)

Jó a weboldal és valóban jó ötlet, talán meg is lépem majd, bár azért ez is bele szaladhat egy 50-60 ropiba az aksival együtt, de a biztonság ennyit megérhet.

Viszont az ellen ez sem véd ha a szivattyú adja be a kulcsot.


Angol nyelvű fórumokban is olvasgattam a témában. Ott valaki ajánlotta, hogy ilyen vészhelyzetben be lehet permetezni vizet ilyen kis kézi szórófejes permetezővel. Állítólag nem kell ahhoz sok, hogy a tűz alább hagyjon. Állítása szerint egyszer tesztelte is ezt a módszert és nem volt gond.

Azt tudom, hogy vizet nem szabad belelocsolni, de ez szerintem is működhet.

Ha van még ötlet szívesen veszem.

2019. szept. 26. 14:03
 6/22 anonim ***** válasza:

Ha ennyire parázol tegyél a kazán közelébe egy porral oltót is. Azt belenyomod a kazánba, ha baj van.

Esetleg egy vész keringetőszivattyút iktatsz a rendszerbe, ami az egyik meghibásodása esetén kapcsol.

2019. szept. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 mindentudó99 ***** válasza:
28%
És m8 a baj azzal ha tágulásit teszel a padlásra? Húszezerből megvan. Az is drága. Elmehetsz othonról nem kell őrizgetni a tüzet.
2019. szept. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
48%
Nem is értem... Amíg ég a tűz nem megyek el otthonról... Mi van???? Régen amikor mindenki fával és szénnel fűtött, nem volt ennyi biztonsági dolog és még sem ültek egész nap a tűz előtt. Én fával és szénnel fűtök, télen egész nap 0-24. Szerinted a kazán előtt töltöm a napjaimat vagy mi? Dolgozni ki fog járni??? Azt tudod h zárt vagy nyitott a rendszered? Ha zárt tedd nyitottá. Nyitott rendszer mellett ha le áll a szivattyú mi történik? A tágulásiból kifolyik a víz. Haza mész rá töltesz és gatya. A tágulási nem árt ki vezetni a tetőn kívülre, hogy oda folyon.
2019. szept. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

nézz utána:

víz

2019. szept. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

No sok okos ember,mit kell tenni olyankor,ha hirtelen szökni kezd a viz,és az elfolyást nem lehet megakadályozni,a kazánban viszont erősen ég a tűz. Mert hogy ilyen is előfordulhat.Történetesen a kazán közelében van a víz elfolyás .Egyébként meg a tágulásiba elég a visszatérőt bekötni,de ezen az ágon elzáró nem lehet .

Sajnos egy válasszal sem értettem egyet teljesen .

2019. szept. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!