Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyes tüzelésű kazán vészleál...

Vegyes tüzelésű kazán vészleállítása - hogyan történhet? Adott a következő helyzet: Vegyes kazán felfűtve 70 fok körülre, rendszer vígan üzemel. Az áram váratlanul elmegy, szvattyú leáll. Van ilyen helyzetre valami vészleállítási technika?

Figyelt kérdés

A rendszer nem gravitációs, hidrováltó, több szivattyú, "vékony" csövek, tehát nem fordul meg sehol magától.

Elég lehet a kazán teljes lefojtása a levegő ajtók lezárásával? Esetleg a tüzelőt kivenni valamivel? Vagy egyéb?

A használati útmutatók nem szokták taglalni ezt, csak a biztonsági alkatrészek beszerelését. Van nekem is hőcserélős - hálózati vizes hűtőköröm, biztonsági szelep a kazánnál, + robbanás elleni hegesztéses védelem stb, de ha az ember észleli, hogy valami nem OK, jobb lenne nem megvárni amíg valamelyik biztonsági eszköz aktiválódik.



2019. szept. 26. 10:14
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
0%

Én szórakozásból nézem ezt az oldalt :D

A vízet hidrogénre bontja a tűz :D

Ezt tudják a tűzoltók is? :D

És mivé ég el? Tudtommal vízzé, tehát ez egy örökmozgó? :D

2019. okt. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
0%

Basszus igazatok van.

Kipróbáltam, és most vízzel fűtünk, de nagyon precízen kell adagolni, különben semmit se ér.

Napi 10ft vízből meleg van a házban.

Köszi

2019. okt. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!