Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mozgásérzékelős szolár lámpa...

Mozgásérzékelős szolár lámpa - mennyit ér télen?

Figyelt kérdés
Mozgásérzékelős éjszakai lámpákat szeretnék a házunk két oldalára. Nézegetem a napelemeseket is, de ér az valamit télen? Fel tud töltődni a rövidebb nappalok alatt? Mekkora a fényereje? Vagy vegyek inkább hagyományost és kössem a vezérelt órára?

2019. okt. 11. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Mozgásérzékelősről nincs tapasztalatom, de talán nem is ez a lényeg. Minden szolárlámpára igaz, hogy télen kevesebbet világít, mint nyáron, tekintve, hogy napelemes. Mivel kevesebbet süt a nap és rövidebbek a nappalok, nincs sok ideje töltődni. Nekem a legolcsóbb leszúrósok voltak, nyáron még hajnaltájt is világítottak, de télen már este sem nagyon, vagy épp csak pislákoltak. Attól is függött a fényerejük, milyen szögből, mennyi ideig kapják a napfényt. Jópofa dolog, én szerettem, de állandóan cserélgetni kellett, átlagban azt mondhatom, ha vettem 10 db-ot, akkor abból 5 volt, ami viszonylag sokáig működött. Persze, olcsó húsnak híg a leve, 300 ft-nál ne várjunk minőséget, de előfordult olyan is, hogy a drágább adta fel hamarabb.
2019. okt. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én vettem komolyabbat, télen is jó. 18650es akku van benne, kb 5*10cm-es a solar panel.
2019. okt. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!