Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes hazaköltöznöm?

Érdemes hazaköltöznöm?

Figyelt kérdés

Hollandiában dolgozok 5 éve és felmerült bennem a gondolat, hogy hazaköltözzek. Szüleim természetesen hazavárnak (mindig jó volt a viszonyunk) az itteni barátaim viszont hülyének néznek, amiért vissza akarok menni Magyarisztánba (ahogy ők emlegetik).

Én meg nem tudom mit akarok 

Megmondom őszintén jó is meg nem is itt. Jó mert, mert valahogy sokkal gördülékenyebben megy minden hétköznap. Emberek jófejek, nincs hőzöngés, depresszió, kellemes az éghajlat, tengerpart stb. de… hát a pénz. És most jön a rossz oldal.

Itt hiába keresek 3x többet, qrva drága minden. Szoba-konyhás albiban lakok, biciklivel és vonattal járok, van egy kondi bérletem, meg hétvégente megiszok egy sört a haverokkal, elmegyek sétálni, netezek ennyi és nem több a privát életem. Nyaralni természetesen a Balatonra járok 

Ha lesz gyerekem, a suli alapszolgáltatása ingyen van, de minden „extráért” kőkeményen fizetni kell.

Világ életemben családi házban laktam, barkácsoltam, hobbijaim voltak, állatok vettek körül, itt ezt nem olyan egyszerű megteremteni. Városokban egy szolid 80-100 m2 családi ház (egyszerűség kedvéért forintban írom) 80, jobb részeken 120 millió forint. Falun természetesen olcsóbb, de ott meg problémás a munkahely.

Haveri köröm azt ajánlja, vegyek egy kis lakást 50 millióért (bár hitelt nem biztos hogy kapnék) és maradjak, a rokonom viszont otthon felajánlott egy bontandó házat jó telekkel amire építhetnék egy újat. Munka otthon meg lenne oldva, nyilván jóval kevesebbért.

30 millió megtakarításom van. Tudom, ebből nem jön ki új ház, de vennék fel hozzá hitelt, anyuék is be tudnának segíteni családi kölcsönnel. Én szívesen dolgoznék rajta (amihez nem kell szakvizsga)

Barátnőmet nem köti semmi Hollandiához, azt mondta döntsem el én mi legyen, ő jön velem mindenhova.

Örülnék neki, ha leírná valaki az értelmes véleményét.



2019. okt. 31. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Tudsz egyedül albérletet bérelni? Ez már olyasmi, amiről idehaza sokan csak álmodhatnak.
2019. okt. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mindentudó99 ***** válasza:
100%
30 millabol jobb helyen jó házat vehetsz. Ha ennyid van nehogy hitelt vegyél fel. Csak azért mert ingyen telek van ne épitkezz. Annak a haznak az elbontása sok százezres költseg. Mit dolgoznál itthon?
2019. okt. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, arra is gondoltam, hogy csak veszek egy jó állapotú házat.


CAD rajz, CNC programozás, 3D mérés, többnyire ezekkel foglalkozom.

2019. okt. 31. 15:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3

Ezzel a végzettséggel és a 30 milliós megtakarításoddal itthon aranyéleted lenne.

30 millióból tudsz rendes házat venni, persze nem Budapest frekventált részein, hanem a külső kerületekben egy felújítandót, vagy az agglomerációban egy jót. Vidéken meg palotát.

A képzettségeddel akár otthonról is dolgozhatnál, ahonnan ha nagyon muszáj beutazol időnként a munkahelyedre.

Egy biztos, hogy több jutna neked itthon mint az, hogy

"Szoba-konyhás albiban lakok, biciklivel és vonattal járok, van egy kondi bérletem, meg hétvégente megiszok egy sört a haverokkal, elmegyek sétálni, netezek ennyi és nem több a privát életem. Nyaralni természetesen a Balatonra járok."

... mert a lehetőségeid itthon többre predesztinálnak, de hogy mit hozol ki belőle, az csak rajtad múlik!

2019. okt. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Halgass a feleségedre/barátnődre, ha tanácsra van szükséged, és ne egy férfi egora, mert bajba kerülhetsz.
2019. nov. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!