Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől van az hogy a cserépkály...

Mitől van az hogy a cserépkályhában hüppögve ég a tűz?

Figyelt kérdés
Más rendellenességet nem tapasztaltam.Könnyen begyullad,nem füstöl vissza,jól felmelegszik stb.Valahol le lehet szűkülve?
2019. nov. 8. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Annyira nem lehet jó a húzat akkor .

DE valamilyen tüzelő anyag is okozhatja .Izzik ,majd hirtelen robbanás szerűen begyullad,mint ami kevés levegőt kap.

2019. nov. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Talán vizes a fa.
2019. nov. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez olykor is lehet,ha a parazsat lefújtod a tüzelő anyaggal,és egyszer csak lángra kap.
2019. nov. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendesen kiszáradt keményfával fűtök,csak a maréknyi gyújtós fenyőfából van!Szellőztetek is begyújtás előtt és a tüzelő ajtót is jó 2 ujjnyira nyitom ki de már akkor is hűppögve ég amikor még csak a gyújtós gyulladt be!Szerintem valamelyik járat le van szűkülve csak jó lenne tudnom hogy melyik,hogy ne kelljen feleslegesen az egész tetejét felszednem,csak azt ahol tisztítanom kéne!A függőleges járatokat tavaj tisztítottam,de nagyon kevés korom volt benne.Maradt tehát a fűst cső és a vízszintes járat.A kémény az csont száraz azt megnéztem!
2019. nov. 9. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!