Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen fabrikettel érdemes...

Milyen fabrikettel érdemes fűteni cserépkályhában?

Figyelt kérdés
Mivel nem száradt ki a tűzifám rendesen úgy gondoltam fabrikettel fűtök majd.Ezekről szeretnék tapasztalatokat:milyen fajtát vegyek,mennyit tegyek a kályhába,esetleg fűtési praktikák.

2017. okt. 11. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kezdem azzal,hogy fa nélkül ezzel nehéz fűteni.Mert nem hagy parazsat,és hanem figyelsz,akár többször is begyújthatsz .

Csak keményfából készültet használj.Ebből ugye több féle alakzat,és súlyú van .Én a Coni Kft cég által forgalmazottat használom,a legmagasabb hőértéküt .9 cm ármérő,lyukas,kb 29 cm hosszú lehet.A súlya 1 db 2 kg .No ezt töröm ketté,mert 1 egésztől már a külső ajtó is vörösen izzott .

7x5x2.5 kályhámat 3-4 henger tökéletesen fel forrósitja .

2017. okt. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem 8x5x3-as cserépkályhám van.Annyira azért nem vizes a fám,hogy e gyulladjon meg.Akkor csak annyi vékony és vastag gyújtóst elég meggyújtanom,ami képes meggyújtani a fabrikettet?Árban milyen?Jobban megéri inkább így vegyesen fabrikettel és kevés fával fűteni cserépkályhában?
2017. okt. 11. 19:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Tüzelhetsz is igy vegyesen.Azért tapasztald ki miből mennyit
2017. okt. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az akác ég nedvesen is.

Tavaly én sem tudtam időben szerezni, így kénytelen voltam brikettet is venni.

Vegyesen használtam, alulra hengerbrikett, rá fa.

Így parázs is maradt a végére.

2017. okt. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor működik a brikettel való fűtés.Erre voltam leginkább kíváncsi.Köszönöm a válaszokat!
2017. okt. 12. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!